Bezbramkowy początek rundy

0
57
fot. Tomasz Schenk
REKLAMA

Od listopada ubiegłego roku sympatycy żeńskiej drużyny Tarnovii czekali na wznowienie pierwszoligowych rozgrywek. Wreszcie rozpoczęła się runda wiosenna. Tarnowianki w ubiegłą niedzielę na inaugurację w 12. kolejce zmierzyły się z niżej notowanym Golem Częstochowa.
Gospodynie dobrze zaczęły i od początku naciskały rywalki, ale później rywalizacja wyrównała się. Obydwie drużyny stworzyły sobie sporo okazji bramkowych, tyle że piłka do siatki nie chciała wpadać (z jednym wyjątkiem, ale po akcji Gabrieli Krawczyk i Katarzyny Białoszewskiej sędzia dopatrzyła się spalonego). W efekcie po raz drugi w tym sezonie drużyny podzieliły się punktami, bo także ich wrześniowe spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
„Biało-czerwone” niezmiennie plasują się na 5. miejscu w tabeli, ale wiosną mają szansę, aby poprawić swoje położenie, bo różnice punktowe nie są duże. Do znajdujących się na czele Rekordu Bielsko-Biała oraz Rolnika Biedrzychowice tarnowianki tracą obecnie po siedem „oczek”.
Kolejny mecz Tarnovia rozegra w najbliższą sobotę w Rybniku. Tamtejsza ekipa ROW-u zamyka pierwszoligowe podium, ale na swoim koncie ma tylko trzy punkty więcej. Pierwsze w tym sezonie spotkanie obydwu klubów zakończyło się wygraną rybniczanek w Tarnowie 2:1.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o