Black Lives Matter. PZPN wydał komunikat, w którym tłumaczy zachowanie piłkarzy

0
396
Black Lives Matters. PZPN wydał komunikat, w którym tłumaczy zachowanie piłkarzy
fot. PZPN.pl
REKLAMA

Przed środowym meczem na Wembley trwała dyskusja, czy polscy piłkarze – podobnie jak Anglicy – klękną w ramach akcji „Black Lives Matter”. Ostatecznie Polacy zdecydowali się na inny gest. PZPN wydał komunikat w tej sprawie.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że piłkarze reprezentacji Polski przed meczem z Anglią na Wembley zajęli neutralne i apolityczne stanowisko wobec inicjatywy „Black Lives Matter”. Jednocześnie podkreślamy, że wszyscy reprezentanci Polski są solidarnie przeciwni wszelkim przejawom rasizmu i nietolerancji. PZPN w swoich statutowych działaniach i powinnościach zawsze kierował się otwartością, przestrzeganiem zasad równości, tolerancji i równouprawnienia wobec wszystkich ludzi, niezależnie od ich miejsca zamieszkanie, koloru skóry, wyznania oraz poglądów politycznych” – czytamy.

REKLAMA

„Aby wyrazić swój sprzeciw, reprezentanci Polski przed pierwszym gwizdkiem meczu z Anglią wskazali na zamieszczony na lewym rękawie koszulki napis „UEFA Respect”, który nawiązuje do prowadzonej przez europejską federację kampanii przeciwko rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji” – poinformował PZPN.

W środowym spotkaniu na Wembley Polska przegrała z Anglią 1:2. Biało-Czerwoni byli bliscy zdobycia jednego punktu, jednak w 85. minucie Harry Maguire po świetnym uderzeniu pokonał Wojciecha Szczęsnego i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Jedynego gola dla reprezentacji Polski strzelił Jakub Moder.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments