Były reprezentant Polski zagra w Tarnowie

0
491
fot. kswieczysta.com
REKLAMA

Już we wtorek Unia Tarnów rozegra mecz kontrolny z Wieczystą Kraków. W krakowskim zespole po raz pierwszy wystąpi Sławomir Peszko.

REKLAMA

To już potwierdzone – we wtorek o godzinie 17:00 w „Jaskółczym Gnieździe” dojdzie do gry kontrolnej między Unią Tarnów a Wieczystą Kraków, o której w ostatnich tygodniach mówiła cała piłkarska Polska. Wszystko to za sprawą transferu Sławomira Peszki, który przed dwoma tygodniami podpisał kontrakt z krakowskim klubem. Jutrzejszy mecz w Tarnowie będzie szansą debiutu w nowym zespole dla 44-krotnego reprezentanta Polski.

Nie od dziś wiadomo, że Wieczysta Kraków ma mocarstwowe plany i marzy, by za kilka lat grać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Klub, którego sponsorem jest Wojciech Kwiecień, właściciel sieci aptek „Słoneczna”, występuje obecnie w lidze okręgowej, jednak kadra, jaką dysponuje, może robić duże wrażenie. W krakowskim zespole jest wielu piłkarzy z ekstraklasową i pierwszoligową przeszłością, jak na przykład Emmanuel Kumah, Maciej Bębenek, Michał Miśkiewicz, Piotr Madejski czy Bartłomiej Smuczyński, były zawodnik Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Dla „Jaskółek” będzie to kolejny test przed zbliżającymi się wielkimi krokami meczami barażowymi o 3. ligę przeciwko Cracovii II (8 i 12 lipca). W sobotę podopieczni Daniela Bartkowskiego zwyciężyli w finale Pucharu Polski Podokręgu Tarnów, pokonując Metal 4:0.

Spotkanie Unii z Wieczystą odbędzie się bez udziału publiczności. Mecz będzie można jednak obejrzeć na kanale youtubowym CF Sport. Początek transmisji o godzinie 16:40.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o