Co będzie z Okocimskim?

0
64
Okocimski sytuacja
REKLAMA

Jeszcze na początku roku nic nie zapowiadało ostatnich wydarzeń. Jesienią w drugoligowych rozgrywkach „Piwosze” zajęli 10. miejsce, a w styczniu mieli powrócić do treningów i przygotowywać się do marcowego wznowienia sezonu. Tymczasem okazuje się, że klub nie przedłużył umowy z trenerem Tomaszem Kulawikiem, zimą nie rozmawiał z zawodnikami na temat ich kontraktów, a w minionym tygodniu piłkarze dowiedzieli się, że mogą rozglądać się za nowym miejscem pracy.
Taka sytuacja oznacza, że klub najpewniej zrezygnuje z dalszych występów seniorskiej drużyny w drugoligowych rozgrywkach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd zastanawia się też nad wycofaniem z dalszych występów juniorskiej drużyny „Piwoszy” oraz zespołu rezerw. Na razie jednak nikt z włodarzy brzeskiego klubu oficjalnie nie chce zabierać głosu, a o problemach kibice dowiadują się z relacji medialnych i wypowiedzi zawodników, których także zaskoczyła zaistniała sytuacja.
25 stycznia ma odbyć się zebranie członków klubu, którzy będą dyskutować o przyszłości i dalszej działalności Okocimskiego, wtedy też mają pojawić się konkretne informacje i decyzje.
Przyszłość brzeskiej piłki jest na razie nieodgadniona, a kibice muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na szczegółowe informacje. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będą one dobre, a wśród najczarniejszych scenariuszy jest i taki, w którym z powodu braku płynności finansowej upadłość może ogłosić stowarzyszenie, które zarządza Okocimskim. Boją się tego dotychczasowi piłkarze „Piwoszy”, bo nie wszyscy otrzymali zaległe wynagrodzenia.
Część kibiców, sponsorów, sympatyków i zawodników Okocimskiego nie może jednak pogodzić się z ostatnimi wiadomościami. Zastanawiają się nad tym, w jaki sposób można jeszcze zapobiec upadkowi „Piwoszy”, których tradycja sięga 1933 roku. Wszystkich zainteresowanych zachęcają również do włączenia się w przygotowywaną przez nich akcję ratowania brzeskiego klubu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o