Debiut Tarnovii na szóstkę

0
21
Radość z ligowego debiutu na szóstkę – piłkarki Tarnovii pokonały w swoim pierwszym meczu w pierwszej lidze drużynę Gola Częstochowa aż 6:1 | fot. GPG

Chociaż sekcja piłki nożnej kobiet w Tarnovii powstała przed niespełna czterema laty, to już w poprzednim sezonie podopieczne grającej trener Klaudii Gajdur zwyciężyły w rozgrywkach II ligi i tym samym awansowały na bezpośrednie zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W ostatnich tygodniach tarnowianki intensywnie przygotowywały się do inauguracji historycznego sezonu w I lidze podczas treningów, sparingów i obozu, a do drużyny dołączyły też nowe zawodniczki.
Piłkarki popularnej „Tovii” początkowo miały rozpocząć sezon jeszcze w sierpniu, jak inne pierwszoligowe zespoły, ale na połowę września zostało przełożone ich spotkanie w ramach inauguracyjnej kolejki z ekipą ULKS‑u Bogdańczowice (w związku z prośbą rywalek). W miniony weekend Tarnovia zainaugurowała więc rozgrywki z opóźnieniem w ramach 2. kolejki, w której przed własną publicznością podejmowała Gola Częstochowa.
Debiutancki sezon drużyna rozpoczęła od efektownej wygranej przed własną publicznością 6:1. Na stadionie przy ulicy Bandrowskiego gospodynie wyraźnie górowały nad częstochowskim rywalem i wykorzystywały swoje atuty w postaci stałych fragmentów gry oraz dobrej gry głową.
Tarnowianki już w pierwszej połowie przesądziły o końcowym triumfie, bo do przerwy zdobyły łącznie cztery bramki, a w drugiej części meczu dołożyły jeszcze dwie. Co ciekawe, do siatki rywalek trafiały tylko dwie zawodniczki – świetnie spisująca się tego dnia Gabriela Gębica zdobyła łącznie cztery gole, a dwa kolejne dołożyła Justyna Kapustka. Częstochowianki honorową bramkę zdobyły w drugiej połowie za sprawą trafienia Natalii Klyty.
Tarnovia znajduje się w połowie tabeli na 5. miejscu, ale ma rozegrane jedno spotkanie mniej od większości drużyn. W najbliższą sobotę w 3. kolejce podopieczne trener Gajdur na wyjeździe zmierzą się z zajmującym 8. pozycję Sokołem Kolbuszowa Dolna, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał. Potem inne drużyny będą odpoczywały, a tarnowianki 16 września zagrają u siebie zaległe spotkanie z ULKS‑em Bogdańczowice.