„Diament” zagra w Termalice

Wiktor-Planeta wreczenie-nagrody-Pilkarski-Diament
REKLAMA

Piłkarski Diament to nowatorska forma poszukiwania piłkarskich talentów. W sześciu miastach w Polsce (Białystok, Grudziądz, Koszalin, Lublin, Ostrów Wielkopolski i Tarnów) odbyły się castingi, w których sprawdzano predyspozycje i umiejętności kandydatów w wieku od 18 do 24 lat. Wyłoniono 50 zawodników, z których po kilku zgrupowaniach i wielu testach, nie tylko sprawnościowych, ale i psychologicznych, została tylko finałowa piątka.
Finał programu zorganizowano w Dortmundzie. Ostateczna rozgrywka odbyła się w specjalnej „klatce” Foot­bonaut, która na co dzień wspomaga piłkarzy BVB w szlifowaniu umiejętności strzeleckich. Z różnych stron „klatki” wystrzeliwane są piłki, a stojący pośrodku niej zawodnik musi je przyjąć i posłać w miejsca wskazane przez maszynę. Szybkość i intensywność zadania jest tak duża, że wielu zawodowych graczy nie jest w stanie uzyskać dobrego rezultatu. Wiktor Płaneta okazał się bezkonkurencyjny, uzyskując imponujący wynik na poziomie 75% skuteczności.
– Program pokazał ogromny potencjał Wiktora. Świetnie operuje piłką, celnie strzela zarówno prawą, jak i lewą nogą, jest niezwykle szybki i skuteczny – takiego zawodnika chciałby mieć trener każdej drużyny. Mamy nadzieję, że w naszym klubie rozwinie skrzydła i w nowym sezonie będzie dla nas cennym nabytkiem – skomentował Andrzej Mizera, rzecznik klubu Termalica Bruk‑Bet Nieciecza.
Wiktor Płaneta to były junior Pogoni Szczecin, który rozpoczął seniorską karierę w lidze niemieckiej, jednak kontuzje pokrzyżowały mu szybki rozwój kariery.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments