Dobry tydzień „Piwoszy”

0
100
okocimski1434
REKLAMA

Pucharowy mecz ze Stomilem rozgrywano w Brzesku. Miejscowa drużyna nie była faworytem, tym bardziej że od dawna nie radzi sobie przed własną publicznością, a Stomil to jednak pierwszoligowy klub. Tymczasem „Piwosze” zagrali dobre spotkanie, a w bramce pewnie spisywał się Robert Błąkała. Dwa gole w drugiej połowie strzelił powracający po kontuzji Wojciech Wojcieszyński, zaś w końcówce Roman Machulenko honorowo trafił dla Stomilu i mecz zakończył się wynikiem 2:1. Kolejnym rywalem Okocimskiego w 1/16 pucharowych rozgrywek będzie Cracovia Kraków.
Już w sobotę „Piwosze” mieli szansę podtrzymać dobrą formę i wykorzystać ją wreszcie w ważnym spotkaniu ligowym. Tym razem ich rywalem było wyżej notowane Zagłębie Sosnowiec, dlatego też zadziwiające okazały się pierwsze minuty, które zadecydowały o losach całej konfrontacji. Niedługo po rozpoczęciu gry bramkę strzelił Arkadiusz Garzeł, a w 10. minucie podwyższył Wojciech Dziadzio. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Piwoszy” 2:0.
Po tej wygranej „Piwosze” awansowali na 10. miejsce w tabeli II ligi, a już w najbliższą sobotę do Brzeska przyjedzie beniaminek – Kotwica Kołobrzeg. Rywal gra słabo, więc kibice Can‑Pack Okocimskiego liczą, że po pucharowym zwycięstwie „Piwosze” przełamią się na własnym stadionie (w lidze nie wygrali tam od dziesięciu miesięcy) i podtrzymają dobrą passę zwycięstw.

REKLAMA

Zagłębie Sosnowiec – Can‑Pack Okocimski Brzesko 0:2 (0:2).

Garzeł 3. min., Dziadzio 10 min. Okocimski: Błąkała – Wawryk, Jacek, Garzeł, Kasprzyk, Abubakar (64’ Hłuszko), Lewiński (79’ Jaworskyj), Ryś, Pyciak, Białkowski (74’ Bryła), Dziadzio.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o