Fortuna 1. Liga. Bruk-Bet remisuje w Jastrzębiu Zdrój

0
85

W meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował z GKS-em Jastrzębie 0:0.

Dzisiejszy wynik w Jastrzębiu Zdrój piłkarze Mariusza Lewandowskiego mogą rozpatrywać w kategorii rozczarowań, bowiem nie brakowało okazji, by zgarnąć pełną pulę i wrócić do Niecieczy z trzema punktami. W 14. minucie spotkania sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola przez Piotra Wlazłę. Piłka po strzale kapitana Bruk-Betu najpierw odbiła się od poprzeczki, a później od murawy i – jak się okazało w telewizyjnych powtórkach – futbolówka całym swoim obwodem minęła linię bramkową. W pierwszej lidze nie ma jednak technologii VAR, dlatego sędziowie nie mieli możliwości, by naprawić swój błąd. Pod koniec pierwszej połowy Bruk-Bet miał rzut karny, jednak Roman Gergel nie zdołał pokonać Mariusza Pawełka, który był dziś świetnie dysponowany – co potwierdził również w 73. minucie, kiedy fantastycznie obronił strzał Vlastimira Jovanovicia.

Mimo straty punktów podopieczni Mariusza Lewandowskiego wciąż plasują się na 6. miejscu, które po 34. kolejce da prawo gry w barażach o Ekstraklasę. Jeżeli w najbliższą sobotę niecieczanie pokonają Odrę Opole, to na pewno zagrają w fazie play-off, w której już są Warta Poznań, Radomiak Radom oraz Miedź Legnica.

GKS Jastrzębie – Bruk-Bet Termalica 0:0

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny – Patryk Skórecki (57′ Petr Galuška), Marek Mróz, Damian Tront, Kamil Jadach, Farid Ali – Kamil Adamek (69′ Daniel Szczepan)

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Marcin Wasielewski (82′ Martin Mikovič), Michal Bezpalec (64′ Florin Purece), Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Patrik Mišák (72′ Feiz Shamsin) – Roman Gergel