Fortuna 1. Liga. Bruk-Bet Termalica pokonał GKS Bełchatów

0
103

W meczu 31. kolejki w Fortuna 1. Lidze Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał GKS Belchatów 2:0. „Słonie” wciąż są w grze o awans do PKO BP Ekstraklasy.

To było udane niedzielne popołudnie dla piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego pokonali GKS Bełchatów 2:0 i dali jasny sygnał pozostałym drużynom, że trzeba się z nimi liczyć w walce o awans do PKO BP Ekstraklasy. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak zaraz po wznowieniu gry piłkarze z Niecieczy wzięli sprawy w ręce. W 49. minucie fantastyczne podanie Marcina Wasielewskiego zamienił na gola Roman Gergel, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali. W 71. minucie bramkę na 2:0 zdobył Piotr Wlazło, który wykorzystał dośrodkowanie Gergela z rzutu rożnego i strzałem głową ustalił wynik spotkania.

Po 31. kolejkach Bruk-Bet Termalica Nieciecza zajmuje 6. miejsce w tabeli i znajduje się w strefie barażowej. Przed podopiecznymi Mariusza Lewandowskiego pozostały już tylko trzy spotkania – w najbliższą środę zagrają u siebie z Radomiakiem Radom, natomiast cztery dni później pojadą do Jastrzębia Zdrój, by tam zmierzyć się z tamtejszym GKS-em. Sezon 2019/20 zakończą 25 lipca, gdzie przed własnymi kibicami zagrają z Odrą Opole.

GKS Bełchatów – Bruk Bet Termalica 0:2 (0:0)
0:1 – Roman Gergel 49′
0:2 – Piotr Wlazło 71′

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik – Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek – Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Mikołaj Grzelak (56′ Damian Warnecki), Artur Golański (75′ Dawid Flaszka), Émile Thiakane – Patryk Winsztal (83′ Przemysław Zdybowicz)

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Marcin Wasielewski (81′ Martin Mikovič), Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Florin Purece (84′ Michal Bezpalec), Patrik Mišák (76′ Michał Orzechowski) – Roman Gergel