Fortuna 1. Liga. Nieciecza wciąż walczy o Ekstraklasę

0
141

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował na własnym stadionie z Radomiakiem Radom 1:1. Mimo straty punktów „Słonie” wciąż są w grze o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Wczorajszy mecz w Niecieczy był hitem 32. serii gier w Fortuna 1. Lidze. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego przystępowali do tego spotkania bardzo zmotywowani, bowiem w dwóch poprzednich kolejkach zgarnęli komplet punktów i chcieli zrobić kolejny krok w kierunku Ekstraklasy. Mimo to po pierwszej połowie w lepszych humorach do szatni schodzili piłkarze z Radomia, którzy po bramce Macieja Świdzikowskiego prowadzili 1:0. Od 51. minuty Radomiak grał jednak w osłabieniu, bowiem Meik Karwot otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Nieciecza – mimo przewagi jednego zawodnika – długo nie potrafiła strzelić gola. Udało się to jednak w 80. minucie, kiedy Mateusz Grzybek najlepiej zachował się w polu karnym i zdobył wyrównującą bramkę. Pod koniec spotkania piłkę meczową na nodze miał Faiz Shamsin, jednak nie wykorzystał on bardzo dobrego podania Piotra Wlazły.

Radomiak ma już zapewniony udział w barażach o Ekstraklasę (54 punkty, 4. miejsce), natomiast Bruk-Bet Termalica wciąż o niego walczy (46 punktów, 6. miejsce – ostatnia pozycja, która daje prawo gry w play-offach). Niecieczanie wciąż mają wszystko w swoich rękach – jeżeli wygrają dwa następne spotkania (najpierw z GKS-em Jastrzębie, potem z Odrą Opolę), to na pewno zagrają w barażach o Ekstraklasę.

Bruk-Bet Termalica – Radomiak 1:1 (0:1)
0:1 – 39’ Świdzikowski
1:1 – 80’ Grzybek

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Marcin Wasielewski (72′ Martin Mikovič), Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Florin Purece (79′ Matej Jelić), Patrik Mišák (66′ Feiz Shamsin) – Roman Gergel.

Radomiak Radom: Cezary Miszta – Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Mateusz Michalski (87 Dominik Sokół), Michał Kaput (86′ Mateusz Lewandowski), Meik Karwot, Rafał Makowski, Patryk Mikita – Damian Nowak (68′ Merveille Fundambu).