Fortuna I Liga. Bruk-Bet lepszy od Radomiaka

0
104

W 7. kolejce Fortuna I Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Radomiaka Radom 3:2. Dzięki wygranej „Słonie” umocniły swoją pozycję w górnej połówce tabeli.

Po zeszłotygodniowej porażce z Arką Gdynia (0:1) nie ma żadnego śladu. Najpierw w środku tygodnia niecieczanie pokonali Koronę Kielce aż 3:0, a dziś okazali się lepsi od Radomiaka Radom, wygrywając 3:2.

W 15. minucie goście za sprawą Miłosza Kozaka wyszli na prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, bowiem siedem minut później Bruk-Bet wyrównał – piłka po strzale głową Martina Zemana odbiła się od poprzeczki bramki gości i wylądowała pod nogi Romana Gergela, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Radomiaka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy niecieczanie otrzymali rzut karny, który pewnie na gola zamienił Piotr Wlazło i to podopieczni Mariusza Lewandowskiego schodzili do szatni w lepszych humorach.

W 51. minucie Gergel wykorzystał fantastyczne dogranie Samuela Stefanika i po raz drugi w tym meczu (a po raz szósty w sezonie) wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie „Słoni”. W 88. minucie Karol Podliński wykorzystał błędne ustawienie defensywny Bruk-Betu i w sytuacji „sam na sam” pokonał Tomasza Loskę. Piłkarzom z Radomia nie starczyło jednak czasu, by strzelić wyrównującego gola i trzy punkty ostatecznie zostały w Niecieczy.

Po 7. serii gier liderem Fortuna I Ligi jest ŁKS Łódź, który wygrał wszystkie spotkania w tym sezonie. Tuż za zespołem Wojciecha Stawowego jest Bruk-Bet Termalica Nieciecza (18 punktów), a podium zamyka Odra Opole (16 punktów).

Bruk-Bet Termalica – Radomiak Radom 3:2 (2:1)
Bramki: Gergel (22’, 51’), Wlazło (45’) – Kozak (15’), Podliński (88’)

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Marcin Wasielewski (54′ Mateusz Grzybek), Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Samuel Štefánik, Piotr Wlazło, Patrik Mišák (90′ Adam Radwański), Paweł Żyra (79′ Michal Bezpalec) – Roman Gergel, Martin Zeman (54′ Kacper Śpiewak)

Radomiak: Mateusz Kochalski – Artur Bogusz, Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki (46′ Mateusz Lewandowski), Adam Banasiak – Leândro (74′ Alain Ebwelle), Michał Kaput, Meik Karwot, Damian Gąska (56′ Karol Podliński), Miłosz Kozak (74′ Milan Kvocera) – Karol Angielski