Fortuna I Liga. Bruk-Bet liderem tabeli!

0
103
Fortuna 1 liga. Bruk-Bet Termalica Nieciecza liderem

W zaległym spotkaniu 8. kolejki Fortuna I Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Chrobrego Głogów 2:0. Dzięki wygranej „Słonie” awansowały na pierwszą pozycję w tabeli.

Pierwszy gol dla niecieczan padł w 23. minucie. Wówczas Roman Gergel wykorzystał podanie Kacpra Śpiewaka i z najbliższej odległości pokonał golkipera gości. Dla Słowaka, który jest liderem klasyfikacji strzelców, było to ósme trafienie w sezonie.

W 60. minucie „Słonie” zdobyły drugą bramkę. Wprowadzony kilka minut wcześniej Martin Zeman dośrodkował w pole karne Chrobrego, a tam najlepiej odnalazł się asystujący przy pierwszy golu Śpiewak, który strzałem piętą podwyższył prowadzenie niecieczan i – jak się później okazało – ustalił wynik spotkania.

Dzięki wygranej Bruk-Bet został liderem tabeli Fortuna I Ligi. W dziewięciu spotkaniach podopieczni Mariusza Lewandowski zdobyli aż 24 punkty. Na drugim miejscu plasuje się ŁKS, który traci dwa „oczka” do niecieczan, jednak rozegrał jedno spotkanie mniej.