Fortuna I Liga. Bruk-Bet Termalica znowu zwycięski

0
104

Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie zwalnia tempa. „Słonie” pokonały Resovię Rzeszów 2:0 i zanotowały czwarte zwycięstwo z rzędu.

Cztery mecze, cztery zwycięstwa, sześć goli strzelonych i zero straconych – taki start sezonu notują piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W sobotę podopieczni Mariusza Lewandowskiego pokonali Resovię Rzeszów 2:0 i umocnili swoją pozycję w górnej części tabeli Fortuna I Ligi. Pierwszy gol dla Bruk-Betu padł w 10. minucie – Artem Putiwcew wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i kapitalnym wolejem pokonał Wojciecha Daniela. W doliczonym czasie gry zwycięstwo przypieczętował Roman Gergel, który wykorzystał błąd bramkarza Resovii i strzałem z połowy boiska trafił do siatki gości.

W następnej kolejce Bruk-Bet Termalica podejmie u siebie Arkę Gdynia, która również ma bardzo udany początek sezonu – w trzech rozegranych spotkaniach zespół Ireneusza Mamrota zdobył 9 punktów, strzelając aż 11 goli. Gdynianie to – obok Niecieczy – jedni z głównych kandydatów do awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Bruk-Bet Termalica – Resovia 2:0 (1:0)
1:0 Putiwcew 9’
2:0 Gergel 90’

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Samuel Štefánik, Piotr Wlazło, Patrik Mišák (75’ Martin Zeman), Paweł Żyra (74’ Vlastimir Jovanović) – Roman Gergel, Michał Orzechowski

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski – Szymon Feret (57’ Rafał Mikulec), Michał Kuczałek (80’ Bartłomiej Wasiluk), Adrian Dziubiński (80’ Karol Twardowski), Maksymilian Hebel (28’ Kamil Radulj), Cezary Demianiuk – Przemysław Brychlik (57’ Dawid Rogalski)