Fortuna I Liga. Bruk-Bet znowu zwycięski!

0
135
Fortuna 1 Liga. Bruk-Bet znowu zwycięski!

W spotkaniu 12. kolejki Fortuna I Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Miedź Legnica 3:2. „Słonie” zanotowały dziesiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Wszystko to, co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się w drugiej części. Najpierw w 60. minucie w sytuacji „sam na sam” Kacper Śpiewak okazał się lepszy od Jędrzeja Grobelnego i dał „Słoniom” prowadzenie. 120 sekund na tablicy wyników widniał rezultat 1:1 – Szymon Matuszek wykorzystał świetne dośrodkowanie Pawła Tupaja i strzałem głową pokonał Tomasza Loskę. W 65. minucie rzut karny po faulu na Kacprze Śpiewaku wykorzystał Piotr Wlazło i niecieczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Pięć minut później sędzia podyktował „jedenastkę” dla Miedzi, którą na gola zamienił Kamil Zapolnik, dając swojej drużynie wyrównanie. W 77. minucie Bruk-Bet wyprowadził kolejny cios – Martin Zeman fantastycznym strzałem z rzutu wolnego pokonał golkipera gospodarzy i Nieciecza prowadziła 3:2. Na tym jednak emocje w tym spotkaniu nie skończyły się – w doliczonym czasie gry Miedź otrzymała rzut karny. „Jedenastkę” wykonywaną przez Kamila Zapolnika obronił jednak Tomasz Loska, stając się bohaterem swojej drużyny.

Po jedenastu rozegranych spotkaniach Bruk-Bet Termalica Nieciecza z dorobkiem 30 punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli Fortuna I Ligi. Liderem rozgrywek jest ŁKS (31 punktów), który w sobotę pokonał GKS Jastrzębie 3:0.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów obu drużyn:

Miedź Legnica – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:3 (0:0)
Bramki: Szymon Matuszek 62’, Kamil Zapolnik 71’ – Kacper Śpiewak 60’, Piotr Wlazło 65’, Martin Zeman 77’

Miedź: Jędrzej Grobelny – Paweł Zieliński, Marcin Biernat, Nemanja Mijušković, Dani Pinillos – Paweł Tupaj (78′ Jakub Łukowski), Szymon Matuszek, Adrian Purzycki (69′ Marcin Garuch), Damian Tront (88′ Joan Román), David Panka (69′ Maciej Śliwa) – Kamil Zapolnik

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Michal Bezpalec, Piotr Wlazło, Marcin Wasielewski – Samuel Štefánik, Michal Hubínek (46′ Vlastimir Jovanović), Paweł Żyra, Adam Radwański (61′ Martin Zeman) – Roman Gergel (87′ Patrik Mišák), Kacper Śpiewak (76′ Bartosz Snopczyński)