Fortuna I Liga. Kolejny triumf Bruk-Betu

0
111

W spotkaniu 9. kolejki Fortuna I Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał GKS Jastrzębie 2:0.

Osiem meczów, siedem zwycięstw, jedna porażka – tak prezentuje się bilans Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. W piątek „Słonie” pokonały GKS Jastrzębie 2:0, a bramki zdobyli Artem Putiwcew (10. minuta) oraz Roman Gergel, który w 78. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Dla Słowaka było to siódme trafienie w bieżącym sezonie.

– Przede wszystkim cieszymy się z trzech punktów. Przed meczem powiedziałem, że to będzie bardzo ciężkie spotkanie – cięższe niż jakiekolwiek inne w tym sezonie. Mieliśmy plan i go zrealizowaliśmy, ale chciałbym pochwalić zespół z Jastrzębia, bo bardzo dobrze odrobił pracę domową i w paru momentach musieliśmy się mocno natrudzić, żeby kontrolować grę – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Bruk-Betu Mariusz Lewandowski.

Dzięki zwycięstwu niecieczanie awansowali na 2. pozycję w tabeli. Liderem rozgrywek jest ŁKS Łódź, który wyprzedza „Słonie” o jeden punkt.

Bruk-Bet Termalica – GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)
Bramki: A. Putwicew (10’), R. Gergel (78’)

Bruk-Bet Termalica: Tomasz  Loska – Marcin Wasielewski, Jonathan de Amo Perez, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Samuel Stefanik (89’ Michal Bezpalec), Piotr Wlazło (89’ Tomasz Matuszewski), Paweł Żyra (56’ Michal Hubinek), Patrik Misak (75’ Adam Radwański), Martin Zeman (56’ Bartosz Snopczyński) –  Roman Gergel

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Szymon Zalewski, Mateusz Bondarenko, Michał Rutkowski, Dominik Kulawiak – Łukasz Zejdler – Farid Ali, Daniel Feruga (70’ Lukas Bielak), Marek Mróz, Kamil Jadach (68’ Jakub Apolinarski) – Daniel Szczepan (75’ Daniel Rumin)