Fortuna I Liga. Nieciecza wygrywa na inaugurację

0
90

W 1. kolejce Fortuna I Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0.

Udany start sezonu zanotowali piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, którzy na inaugurację pierwszoligowych rozgrywek pokonali Zagłębie Sosnowiec 1:0. Niecieczanie już od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataków i stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych, jednak ich strzały albo były niecelne, albo na posterunku stał bramkarz przyjezdnych. W 51. minucie podopieczni Mariusza Lewandowskiego w końcu dopięli swego – Roman Gergel kapitalnie obrócił się z piłką w polu karnym gości i strzałem w długi róg bramki pokonała Krystiana Stępniowskiego, dając upragnione prowadzenie swojej drużynie. W końcówce spotkania nie brakowało emocji – piłkarze Zagłębia dążyli do wyrównania, jednak Tomasz Loska nie dał się pokonać i trzy punkty ostatecznie zostały w Niecieczy.

– Przede wszystkim cieszymy się z trzech punktów. Wydaje mi się, że stworzyliśmy dobre widowisko dla kibiców. Jestem zadowolony z naszego występu. Do 75. minuty wyglądało to bardzo dobrze. Mogliśmy podwyższyć wynik na 2:0, jednak skuteczność szwankowała i na pewno musimy to mocno przeanalizować – powiedział po meczu trener „Słoni” Mariusz Lewandowski.

Bruk-Bet Termalica – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
51′ Roman Gergel

Bruk-Bet Termalica: 99. Loska, 3. Grabowski, 7. Gergel (80′ Wasielewski), 8. Stefanik (80′ Zeman), 11. Misak (63′ Radwański), 13. Grzybek, 16. Żyra (63′ Bezpalec), 18. Wlazło, 32. De Amo Perez, 33. Orzechowski (63′ Śpiewak), 77. Putiwcew

Zagłębie Sosnowiec: 13. Stępniowski, 6. Joao de Oliveira, 8. Pawłowski(69′ Karbowy), 10. Martim Malheiro (69′ Gregorio), 16. Ryndak, 18. Duriska, 22. Seedorf (59′ Szwed), 26. Grudziński, 30. Małecki, 88. Nowak, 94. Gojny

W następnej kolejce niecieczanie pojadą do Nowego Sącza, by tam walczyć o ligowe punkty z Sandecją.