Fortuna I Liga. Przerwana passa Bruk-Betu

0
75

W hicie 5. kolejki Fortuna I Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał z Arką Gdynia 0:1 i poniósł pierwszą porażkę w nowym sezonie.

Po czterech zwycięstwach w pierwszych czterech kolejkach Bruk-Bet Termalica Nieciecza doznał pierwszej porażki w sezonie. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego musieli uznać wyższość Arki Gdynia, z którą przegrali 0:1. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 89. minucie – wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Rafał Wolsztyński strzałem zza pola karnego pokonał Tomasza Loskę i dał swojej drużynie upragnione trzy punkty. W doliczonym czasie gry Bruk-Bet był bliski wyrównania, jednak strzał jednego z zawodników „Słoni” wylądował na poprzeczce bramki gości.

– Gratuluję Arce zwycięstwa, chociaż na pewno na nie nie zasłużyła. Byliśmy zespołem, który – w szczególności w pierwszej połowie – grał lepszą piłkę. Wynik remisowy byłby bardziej sprawiedliwy, ale jak wiadomo w piłce nie ma czasami sprawiedliwości i dzisiaj to my schodzimy z boiska jako przegrani – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Mariusz Lewandowski.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Bramka: Wolsztyński 89′

Bruk-Bet Termalica: Loska – Grzybek (78′ Wasielewski), Putiwcew, de Amo Perez, Grabowski – Stefanik, Wlazło, Misak (63′ Zeman), Żyra (63′ Jovanović) – Gergel, Orzechowski (71′ Snopczyński)

Arka: Kajzer – Kasperkiewicz, Kwiecień, Danch, Wawszczyk – Deja, Drewniak, Letniowski (73′ Mazek) – Żebrowski (44′ Siemaszko), Młyński,  Jankowski (79′ Wolsztyński)