Fortuna I Liga. PZPN podał termin wznowienia rozgrywek

0
119
fot. Anna Jajkiewicz
REKLAMA

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował o planowanym wznowieniu rozgrywek pierwszej i drugiej ligi.

REKLAMA

Piłkarze Fortuna I Ligi oraz II ligi wrócą do gry między 30 maja a 6 czerwca. Jak poinformował PZPN, wszystkie zaległe spotkania zostaną rozegrane. Niewykluczone jest, że sezon zakończy się po 30 czerwca, czyli po terminie, w którym wielu zawodnikom kończą się kontrakty ze swoimi obecnymi pracodawcami.

W pierwszej lidze po 22 kolejkach Bruk-Bet Termalica Nieciecza plasuje się na 10. pozycji i traci tylko pięć punktów do miejsca, które daje grę w barażach o awans do PKB BP Ekstraklasy. W 2020 roku podopieczni Mariusza Lewandowskiego rozegrali dwa spotkania – w pierwszym ulegli na własnym boisku Chojniczance Chojnice 1:2, natomiast tydzień później pokonali Stal Mielec 3:0.

Pełna treść komunikatu PZPN (źródło: pzpn.pl):
Uwzględniając aktualną sytuację wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 i związanym z tym ogłoszeniem stanu epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terytorium Polski, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje:

1. Wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 – 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020.

2. Zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 zostaną rozegrane 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i Finału.

3. Zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o