Hiszpańskie przygotowania „Słoników”

0
88
Piłkarze Termaliki trenują w Hiszpanii | Fot. termalica.brukbet.com
REKLAMA

Zawodnicy klubu z Niecieczy trenowali dotychczas na własnych obiektach, ale przed tygodniem – wzorem innych ekstraklasowych zespołów – drużyna udała się na zagraniczne zgrupowanie. Jeszcze przed wyjazdem trener Piotr Mandrysz podkreślał, że w trakcie hiszpańskiego obozu przygotowawczego chce popracować z zawodnikami m.in. nad techniką oraz taktyką, co ma zaprocentować w zbliżającym się decydującym etapie ekstraklasowych rozgrywek.
Na boiskach treningowych w Alicante szkoleniowiec Termaliki przygląda się ponad dwudziestu zawodnikom, wśród których są także nowe twarze: Krzysztof Pilarz, Artem Putiwcew oraz Patrik Misak – wszyscy trzej mają spore szanse na to, aby pozostać w kadrze beniaminka na dłużej. Na zgrupowaniu w Hiszpanii brakuje jednak kontuzjowanych Patryka Fryca i Jakuba Wróbla. Z drużyną nie poleciał także Mario Licka, który do ekipy Termaliki dołączył w ubiegłej rundzie, ale wiosną nie zobaczymy go już w barwach zespołu z Niecieczy.
Po kilku dniach treningów „Słoniki” rozegrały już pierwszy z trzech meczów kontrolnych zaplanowanych w Hiszpanii. W ubiegłą sobotę polski klub zagrał z drużyną Hiszpańskiego Związku Piłkarzy, w której wystąpili bezrobotni zawodnicy nieposiadający obecnie kontraktu z żadnym klubem. Do przerwy Termalica remisowała 1:1 po bramkach Alvaro Zazo oraz Wołodymyra Kowala, ale w drugiej połowie łącznie trzy gole dołożyli Addison i Joaquín Garcia, dzięki czemu z triumfu 4:1 mogli cieszyć się zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego.
To kolejna styczniowa przegrana Termaliki. Wcześniej jeszcze w Polsce drużyna uległa w sparingu Stali Mielec, ale sztaby trenerskie klubów zawsze w takich momentach podkreślają, że w okresie przygotowań do wznowienia sezonu wyniki sparingów nie są najważniejsze – liczy się przede wszystkim jakość treningów oraz postępy zauważalne z czasem również w grze.
Niecieczanie będą intensywnie trenować w Alicante do końca stycznia, a w tym czasie rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. Ostatni etap przygotowań do wiosny odbędzie się już w kraju, zaś po raz pierwszy w nowym roku na ligowe boiska piłkarze z ekstraklasy wybiegną w połowie przyszłego miesiąca. Wiadomo już, że Termalica zagra wówczas z Lechem w ramach 22. kolejki sezonu, a spotkanie odbędzie się 14 lutego na stadionie aktualnego mistrza Polski w Poznaniu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o