„Jedynka” zakończyła sezon na 9. miejscu

0
208
fot. Tomasz Schenk
REKLAMA

Polski Związek Piłki Siatkowej zakończył przed czasem sezon 2019/2020 i przedstawił klasyfikację końcową w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Pierwszoligowa drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów uplasowała się ostatecznie na 9. pozycji w tabeli.

REKLAMA

Tarnowianki już wcześniej były pewne utrzymania i zarazem wiedziały, że z powodu niskiej lokaty w zestawieniu nie zagrają w fazie play-off. Ta ostatecznie w ogóle się nie odbędzie, bo epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom zmagań. Zdecydowano się więc zakończyć sezon.

„Wydział Rozgrywek PZPS, po konsultacjach z przedstawicielami środowiska siatkarskiego, uznał, iż wobec braku jednoznacznego określenia przewidywanej daty możliwego wznowienia zawieszonych rozgrywek oraz prymatu dbałości o zdrowie wszystkich osób zaangażowanych w przeprowadzanie rozgrywek (zawodników, kibiców, działaczy, sędziów i in.), jak również konieczności zminimalizowania organizacyjnych skutków stanu epidemii, zasadne jest uchylenie stanu niepewności co do sezonu 2020/2021”poinformowano w komunikacie.

W I lidze siatkówki kobiet Grupa Azoty uplasowała się finalnie na 9. miejscu. O awans do Ligi Siatkówki Kobiet ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny, czyli Joker Świecie i UNI Opole, które zostaną poddane audytowi.

Ostateczna tabela sezonu w I lidze siatkówki kobiet (źródło: statystyki.pzps.pl):

Więcej informacji na ten temat w najbliższym numerze TEMI.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o