„Kawalerowie” lepsi od „Żonatych”

0
350
fot. Tomasz Schenk
REKLAMA

Tradycji znów stało się zadość. 1 stycznia na stadionie przy ulicy Bandrowskiego w Tarnowie rozegrano towarzyski mecz z udziałem obecnych i byłych zawodników Tarnovii. W noworocznym pojedynku drużyna „Kawalerów” pokonała ostatecznie „Żonatych” 3:1. W mieście nad Białą pierwszą bramkę w 2020 roku strzelił Kamil Wilk.

REKLAMA

Tarnovia to najstarszy tarnowski klub i jeden z najstarszych w Polsce, założony w 1909 roku, a noworoczne mecze na stadionie przy ulicy Bandrowskiego rozgrywane są już od dziesięcioleci. Tradycja sięga czasów powojennych i nawiązuje do noworocznych spotkań Cracovii, które odbywają się od dwudziestolecia międzywojennego. Z czasem zwyczaj przyjął się nie tylko w Krakowie.
1 stycznia 2020 roku na stadionie Tarnovii pierwszy gwizdek wybrzmiał tradycyjnie w samo południe. Naprzeciw siebie stanęły drużyny „Kawalerów” i „Żonatych” – w tej pierwszej występowali obecni piłkarze klubu, w drugiej natomiast byli zawodnicy Tarnovii, którzy są już na piłkarskiej emeryturze, a także wychowankowie grający aktualnie w innych zespołach.
Pierwszą bramkę zdobył o godzinie 12:12 Kamil Wilk z ekipy „Kawalerów”. Chwilę później „Żonaci” wyrównali za sprawą Tomasza Prokopa. Następnie dla zespołu obecnych piłkarzy Tarnovii strzelił Patryk Dydyk, a wynik na 3:1 ustaliło ostatecznie drugie trafienie autorstwa Wilka.
Noworoczny mecz był też okazją do spotkania się osób związanych przez lata z Tarnovią. Piłkarze, działacze i kibice klubu mogli mieć satysfakcję, bo w rozgrywanym równolegle spotkaniu Cracovii pierwszy gol został strzelony o godzinie 12:14. W efekcie Polska Agencja Prasowa w komunikacie podała, że „pierwsza bramka w 2020 roku padła w Tarnowie”, o czym następnie poinformowały ogólnopolskie media sportowe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o