Kibice wrócą na stadiony. Poznaliśmy szczegółowy plan

0
79
fot. Adam Guz
REKLAMA

Na dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka został przedstawiony plan powrotu polskich kibiców na stadiony piłkarskie.

REKLAMA

Od 19 czerwca fani będą mogli oglądać mecze piłkarskie z wysokości trybun. – Stadion będzie mógł być zapełniony do 25% swojej pojemności. Wprowadzimy zasady zakupu biletów, odpowiednie zasady zajmowania miejsc i wymogi sanitarne – poinformował premier Mateusz Morawiecki. – My, Polacy, kochamy sport i polskich sportowców, dlatego ogromnie się cieszę, że dziś możemy obwieścić tę wiadomość: powrót Ekstraklasy, powrót pierwszej i drugiej ligi, a wkrótce – powrót kibiców – dodał.

– Cieszymy się, że wracamy do sportu. Kibicujemy piłkarzom, żeby bezpiecznie wrócili do rozgrywek. Liczę na to, że powrót kibiców będzie bezpieczny, że będziemy stosować się do wszystkich reguł – powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. – Rząd zgodził się zwiększyć to, co my mieliśmy w swoim planie. Protokół jest szczegółowy, daje bezpieczeństwo wszystkim – stwierdził Zbigniew Boniek, który dodał, że w meczach będą mogli uczestniczyć tylko kibice gospodarzy.

Przypomnijmy, że już dziś wracają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Wznowienie sezonu w pierwszej i drugiej lidze planowane jest na 2 czerwca.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o