Koniec serii zwycięstw

0
unia relacja
unia relacja1318

W rundzie wiosennej tarnowianie pokonali w Puławach miejscową Wisłę 2:1, a dwa gole strzelił wtedy Jakub Wróbel, który w zimie przeniósł się do Niecieczy. Sytuacja przed sobotnim meczem była inna, bo puławianie grają ostatnio dobrze i zajmują czwarte miejsce w tabeli, bardzo dobrze radzą sobie też na wyjazdach. W środę w ramach 25. kolejki rozgrywek Wisła pokonała 6:1 Garbarnię Kraków, a Unia w tym czasie pauzowała, ponieważ mecz z Concordią zostanie rozegrany dopiero 1 maja. Pomimo świadomości klasy rywala w Tarnowie liczono na przedłużenie serii siedmiu meczów bez porażki miejscowej Unii.
Już pierwsza połowa spotkania potwierdziła, że nie będzie o to łatwo. Wisła próbowała stwarzać sobie okazje bramkowe i chociaż nie było ich wiele, to w 25. minucie Konrad Nowak zdobył gola. Goście skutecznie uniemożliwiali Unii wszelkie próby odrobienia straty i dzięki konsekwentnej grze prowadzili w spotkaniu. Trener Wisły wspominał później, że choć nie rozpracowywał tarnowskiego zespołu, to jego drużyna skupiła się na stałych fragmentach gry, które dotychczas były autem Unii.
W drugiej połowie tarnowianie prezentowali się nieco lepiej, a zagrożenie próbowali stwarzać szczególnie w ostatnim kwadransie spotkania, kiedy po czerwonej kartce Michała Budzyńskiego grali w przewadze. Bez zarzutu spisywała się jedna defensywa Wisły, która w końcówce mogła zwiększyć jeszcze prowadzenie. W doliczonym czasie gry w polu karnym Unii sfaulowany został Nowak, który chwilę później stanął przed szansą podwyższenia wyniku z rzutu karnego, ale świetną interwencją popisał się Tomasz Libera. Chociaż w spotkaniu żadna z drużyn zdecydowanie nie przeważała, to dzięki mądrej i skutecznej grze goście zasłużenie wygrali 1:0.
Po 26. kolejce rozgrywek tarnowianie spadli na 10. miejsce w tabeli II ligi wschodniej, ale mają jeszcze do rozegrania zaległe mecze. Najbliższe dni będą bardzo intensywne dla Unii. 1 maja „Jaskółki” zagrają na wyjeździe z Concordią Elbląg, 5 maja w Łowiczu zmierzą się z miejscowym Pelikanem, a 8 maja będą podejmować przed własną publicznością Stal Rzeszów.

Unia Tarnów – Wisła Puławy 0:1 (0:1).

Konrad Nowak 25. min. Unia: Libera – Witek, Bednarczyk, Pawlak, Węgrzyn, Radliński (69’ Wilk), Kostecki (64’ Furmański), Ślęzak (81’ Adamski), Sojda, Matras, Fałowski (84’ Wróbel).

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.