Młodzi zawodnicy Tarnovii w najlepszej „ósemce” w Polsce w turnieju o Puchar Prezesa PZPN

0
177
MKS Tarnovia - rocznik 2009
Drużyna MKS Tarnovia - rocznik 2009
REKLAMA

W ostatni weekend w Warszawie odbyły się finały turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach wiekowych U-11 oraz U-12. Rozgrywki odbywały się w dwóch halach na warszawskim Bemowie oraz Woli. W obu turniejach Małopolskę reprezentowały drużyny Tarnovii Tarnów rocznik 2010 oraz 2009, które przed finałem w stolicy zwyciężyły w turniejach eliminacyjnych, pokonując między innymi: Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, Cracovię Kraków, Limanovię Limanowa czy Unię Oświęcim.

W sobotę do boju stanęli zawodnicy z rocznika 2010, drużyna świetnie poradziła sobie w pierwszym meczu pokonując Koronę Kielce 2:0, w drugim grupowym spotkaniu chłopcy zanotowali remis z Wartą Gorzów Wielkopolski, rozegrano też rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z Tarnowa. W ostatnim decydującym o awansie spotkaniu Tarnovia wygrała z jedną z najlepszym Akademii Piłkarskich w Polsce – Lechem Poznań 3:1 i przypieczętowała awans do ćwierćfinału, czyli czołowej ósemki drużyn w Polsce. W kolejnym spotkaniu tarnowianie mierzyli się z drużyną AP Szczecinek, mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szczecinka 4:1 i zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Świerzba zakończył udział w turnieju na tym etapie.

REKLAMA

W niedzielę na parkiet wybiegli zawodnicy z rocznika 2009, którzy chcieli powtórzyć bardzo dobry występ ich młodszych kolegów. W pierwszym spotkaniu Tarnovia przegrała z Wigrami Suwałki 0:1, następnie – po bardzo emocjonującym meczu zremisowała z AP Biała Podlaska 1:1. Po raz kolejny o awansie zadecydowała ostatnia kolejka spotkań, w której tarnowianie wygrali z Constract Lubawą 2:1 i również awansowali do ćwierćfinału. Na tym etapie turnieju na drużynę rocznika 2009 czekała bardzo dobrze dysponowana ekipa Śląska Wrocław, która wygrała ten mecz 5:0, jak się później okazało zespół z Wrocławia został zwycięzcą całego turnieju, a więc młodzi zawodnicy z Tarnowa mogą mieć głowy uniesione wysoko w górze.

MKS Tarnovia - rocznik 2010
Drużyna MKS Tarnovia – rocznik 2010

Po raz kolejny drużyny młodzieżowe z klubu MKS Tarnovia Tarnów bardzo dobrze prezentują się na arenie ogólnopolskiej, wygrywając spotkania z czołowymi klubami z Polski. Warto podkreślić, że podczas trwania turnieju zawodników z Bandrowskiego 9 wspierali wychowankowie Tarnovii – Mateusz Klich, obecnie zawodnik Leeds United oraz Bartosz Kapustka – zawodnik Legii Warszawa.
W Warszawie drużynę MKS Tarnovia Tarnów rocznik 2010 reprezentowali: Filip Ślusarczyk, Jakub Szumigraj, Sebastian Mądel, Bartosz Witkowski, Witold Łabuz, Dawid Zieliński, Igor Jasiak, Nikodem Sasak, Artur Bajorek, Adrian Damian.
Drużynę rocznika 2009 reprezentowali: Filip Dąbrowski, Arkadiusz Nowak, Hubert Seremet, Tomasz Golonka, Krystian Kargula, Konrad Witek, Filip Bąk, Damian Rymanowski, Wiktor Wajda, Miłosz Szczerba.
Trenerem obu zespołów jest Krzysztof Świerzb.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments