Niecieczanie już trenują, w kadrze są nowe twarze

0
30
Paweł Oleksy | fot. www.termalica.brukbet.com

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki wrócili z urlopów i spotkali się po raz pierwszy z nowym szkoleniowcem. Został nim Piotr Mandrysz, który zastąpił Marcina Kaczmarka. 56-latek wprawdzie prowadził już zespół z Niecieczy w latach 2014‑2016 (awansując z nim do ekstraklasy), ale z ówczesnego składu drużyny zostało tylko kilku zawodników, którzy występowali pod jego skrzydłami.
Przygotowania do nowych rozgrywek „Słonie” rozpoczęły w poniedziałek od badań szybkościowo-wytrzymałościowych. Do końca czerwca potrenują na własnych obiektach, a od 1 do 10 lipca będą przebywać na wyjazdowym zgrupowaniu we Wronkach. Potem ekipa wróci do Niecieczy, gdzie będzie bezpośrednio przygotowywać się do inauguracji sezonu, która odbędzie się w ostatni weekend lipca.
Przed startem rozgrywek klub rozegra łącznie sześć meczów sparingowych. Wiadomo już, że zmierzy się kolejno ze Stalą Stalowa Wola (22 czerwca), Resovią (29 czerwca), Górnikiem Zabrze (2 lipca), Wolfsburgiem II (5 lipca), drużyną złożoną z hiszpańskich zawodników bez kontraktów (10 lipca), Partizanem Bardejów (13 lipca) oraz Puszczą Niepołomice (20 lipca).
W ubiegłym tygodniu klub poinformował też o zmianach kadrowych. Z drużyną rozstali się Rafał Grzelak oraz Kamil Słaby, którym wygasły kontrakty. Natomiast kolejni nowi piłkarze w kadrze „Słoni” (stan na 9 czerwca) to Michal Bezpalec, Mateusz Grzybek oraz Paweł Oleksy.
Bezpalec jest 22-letnim środkowym obrońcą z Czech. Do podtarnowskiego klubu trafił z występującej dotychczas w najwyższej lidze Dukli Praga, z którą był związany od początku swojej kariery. Na swoim koncie ma również dwa występy w narodowej reprezentacji U-21.
Grzybek ma 23 lata i również jest obrońcą. To wychowanek PUKKS-u Chrzciciela Tychy, który od 2011 roku szkolił się w Akademii Piłki Nożnej GKS-u Tychy, a dwa lata później trafił do kadry pierwszej drużyny klubu. W ubiegłym sezonie na pierwszoligowych boiskach rozegrał 27 meczów i strzelił jedną bramkę.
Paweł Oleksy to kolejny z nowych piłkarzy, którzy wzmocnią defensywę „Słoni”, ale spośród nich najbardziej znany, bo na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce rozegrał łącznie 91 meczów. Swoją karierę zaczynał w Skalniku Czarny Bór, następnie występował w Górniku/Zagłębiu Wałbrzych i Zagłębiu Lubin (z którego był wypożyczany do Chrobrego Głogów, Górnika Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Piasta Gliwice oraz Arki Gdynia), a ostatnie lata spędził w Ruchu Chorzów i Podbeskidziu Bielsko-Biała, barw którego bronił przez dwa poprzednie sezony. W tym ostatnim na pierwszoligowych boiskach Oleksy zagrał w 21 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki.
– Najważniejsze dla każdego zespołu, a szczególnie jego szyków obronnych, jest zachowanie czystego konta. Mam nadzieję, że w Bruk-Becie Termalice będzie to dobrze funkcjonowało już od pierwszej kolejki i okażemy się zaporą nie do przejścia – mówi doświadczony defensor. – Żeby tak się stało, musimy ciężko pracować. Dobre zrozumienie w tej formacji nie bierze się z niczego. To wiele treningów i litrów potu.
Przypomnijmy, że już wcześniej kontrakt z Bruk-Betem Termaliką podpisał 24-letni obrońca Marcin Wasilewski, który poprzednio był związany z Lechem Poznań.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o