Nowy trener – nowa nadzieja?

0
114
Okocimski informacja1502
REKLAMA

Jesienią Okocimski spisywał się fatalnie, a ostatecznie po pierwszej części sezonu zajmuje 14. miejsce w lidze, jest tuż nad strefą spadkową. Włodarze klubu po raz kolejny postanowili więc zareagować w podobny sposób, rozstając się z trenerem Dariuszem Sieklińskim, który jesienią bez powodzenia prowadził klub w drugoligowych rozgrywkach. Zastąpił go Tomasz Kulawik – jeszcze niedawno trener Przeboju Wolbrom, wcześniej szkoleniowiec drużyn Wisły, a jeszcze wcześniej znany piłkarz tej drużyny, dwukrotny reprezentant kraju, król strzelców Pucharu UEFA.
– Mam nadzieję, że zespół pod wodzą trenera Kulawika sprawi satysfakcję kibicom, działaczom i nam wszystkim związanym z tym klubem – powiedział na oficjalnej stronie brzeskiego klubu Roman Pawełek, prezes Okocimskiego. – Prowadziliśmy rozmowy z wieloma szkoleniowcami, w tym z takimi, którzy mogą pochwalić się ekstraklasową przeszłością. Pan Kulawik przekonał nas jednak najbardziej, głównie jeśli chodzi o jego wizję przyszłości dla naszego zespołu. Przeprowadziliśmy serię długich, ale konkretnych rozmów. Z drugiej strony braliśmy również pod uwagę kondycję finansową klubu. Należy pamiętać, że mamy określony budżet, w którym musimy się zmieścić.
Włodarze klubu dodają, że podstawowym celem drużyny jest utrzymanie się w rozgrywkach, ale po cichu marzą też o miejscu w środku tabeli. Do tego potrzeba jednak wzmocnień nie tylko na stanowisku trenera. Na razie dobra informacja jest taka, że umowę do końca sezonu przedłużył Wojciech Wojcieszyński, któremu kończyło się już wypożyczenie z Zagłębia Sosnowiec, dzięki czemu w drużynie pozostanie strzelec ponad połowy wszystkich goli klubu w rundzie wiosennej. Nowy szkoleniowiec wierzy, że przyda mu się też znajomość z kilkoma piłkarzami Okocimskiego, którzy kiedyś przewinęli się przez szeregi Wisły Kraków.
– Zasięgnąłem opinii u źródeł pozaklubowych i każdy wypowiadał się o Okocimskim pozytywnie – powiedział Tomasz Kulawik. – Praca w Brzesku jest z pewnością dla mnie pewnego rodzaju wyzwaniem. Mamy spokojnie wywalczyć utrzymanie w II lidze i trzeba temu podołać. Można powiedzieć, że jestem do takich ciężkich wyzwań niejako przyzwyczajony, choćby obejmując kilkukrotnie w trudnych momentach Wisłę Kraków.
„Piwosze” wznowili już treningi przed rundą wiosenną. Po raz pierwszy po miesięcznej przerwie spotkali się w miniony czwartek, gdy zaprezentowano również nowy sztab szkoleniowy. Od najbliższej niedzieli drużyna będzie przebywała na zgrupowania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, które potrwa do 24 stycznia. Podczas obozu „Piwosze” zagrają kontrolnie z Gryfem Wejherowo i Arką Gdynia, a po powrocie do Brzeska czeka ich jeszcze sześć meczów sparingowych.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o