Oficjalnie: Mistrzostwa Europy z kibicami!

0
190
Selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił kadrę na mistrzostwa Europy! [LISTA]
fot. Catherine Ivill
REKLAMA

Osiem miast organizujących piłkarskie mistrzostwa Europy potwierdziło gotowość przyjęcia kibiców. Stadiony będą zapełnione w co najmniej 25 procentach.

„UEFA z przyjemnością informuje, że nastąpi powrót kibiców na EURO 2020 i pragnie wyrazić uznanie dla swoich związków członkowskich oraz władz krajowych i lokalnych, które ściśle współpracują przy zapewnieniu bezpiecznego powrotu kibiców na stadiony” – czytamy w komunikacie.

REKLAMA

„Obecnie osiem krajów-gospodarzy potwierdziło pojemność stadionów z kibicami w oparciu o ich prognozy dotyczące poprawy sytuacji zdrowotnej w ich krajach w czerwcu i lipcu, biorąc pod uwagę szereg czynników, w tym wdrożenie szczepień w danym kraju, planowane działania na rzecz ponownego otwarcia gospodarki i przewidywane spowolnienie transmisji wirusa ze względu na cieplejszą porę roku” – informuje UEFA.

Londyn zapewnił, że 25 procent pojemności stadionu będzie mogło zostać zajęte. Amsterdam, Bukareszt, Glasgow i  Kopenhaga zadeklarowały, że udostępnią od 25 do 33 procent miejsc, natomiast Baku i Sankt Petersburg – 50 procent. W Budapeszcie trybuny będą mogły zostać zapełnione w stu procentach.

Nie wiadomo, jak potoczy się sprawa z Bilbao, Dublinem, Monachium i Rzymem. Wszystkie miasta mają czas do 19 kwietnia, by przedstawić swoje decyzje odnośnie fanów na trybunach.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski zagra w Dublinie ze Słowacją i Szwecją, a w Bilbao z Hiszpanią.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze