Oldboje z Tarnowa wicemistrzami Polski!

0
162
Westovia Tarnow
REKLAMA

Tegoroczna odsłona Mistrzostw Polski Oldbojów w piłce nożnej sześcioosobowej zgromadziła w Sosnowcu łącznie 18 zespołów z terenu całego kraju, wśród których było m.in. broniące tytułu miejscowe Zagłębie, a także Polonia Warszawa, RKS Radomsko czy GKS Jastrzębie, które od lat z powodzeniem rywalizują w zawodach adresowanych do starszych piłkarzy.
Kibice na stadionie ze sztuczną nawierzchnią mogli obejrzeć zmagania z udziałem m.in. zawodników znanych w przeszłości z ligowych boisk w Polsce. Zorganizowało je Stowarzyszenie Oldbojów i Sympatyków Zagłębia Sosnowiec, a zawodom patronował Polski Związek Piłki Nożnej.
Westovia Tarnów, która w krajowych mistrzostwach oldbojów występowała po raz kolejny jako reprezentacja Tarnowskiej Ligi Futsalu, miała już na swoim koncie dwa brązowe medale zdobyte we wcześniejszych edycjach zawodów. W tym roku w ostatni weekend czerwca drużyna poprawiła jednak swoje dotychczasowe rezultaty, odnosząc tym samym historyczny sukces.
Od początku zawodów tarnowianie szli jak burza i pewnie pokonywali kolejnych rywali. W fazie grupowej wygrali kolejno 6:3 z Polonią Limerick, 3:1 z Beskidem Andrychów oraz 4:2 z Kuźnią Jawor, a przegrali 0:1 dopiero czwarte grupowe spotkanie z faworyzowanymi gospodarzami z Sosnowca, tracąc bramkę w ostatniej sekundzie meczu. Jeszcze lepiej Westovia rozpoczęła fazę pucharową, w której dwukrotnie 6:0 wygrywała z Kaszowianką Kaszów oraz Kolbuszowianką Kolbuszowa.
Grupowe i pucharowe zwycięstwa sprawiły, że tarnowianie znaleźli się w półfinale, w którym zmierzyli się z Polonią Warszawa. Następnie dzięki wygranej ze stołeczną drużyną 3:1 po raz pierwszy w historii awansowali do ścisłego finału. Na drodze do złotego medalu stanęła im jednak świetnie dysponowana Polonia Rzeszów, która w decydującym meczu triumfowała 4:0.
W kadrze wicemistrzów Polski oldbojów znaleźli się: Paweł Kasprzyk, Marcin Jamróg, Bartłomiej Kryczek, Wojciech Gucwa, Leszek Janicki, Dawid Gala, Rafał Bryl, Kamil Pawlak, Dariusz Majcher, Artur Koza, Tomasz Mikoś oraz Konrad Fryś.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o