Patrik Liljestrand nowym trenerem Grupy Azoty Tarnów

0
154
Piłka ręczna
REKLAMA

W sezonie 2020/21 tarnowskich szczypiornistów na parkietach PGNiG Superligi poprowadzi Patrik Liljestrand. Szwedzki szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.
Patrik Liljestrand urodził się 25 stycznia 1966 roku w miejscowości Uddevalla. Jako zawodnik występował na pozycji bramkarza. W jego piłkarskim CV znajdziemy kluby ze Szwecji (Ystads IF, GF Kroppskultur), Norwegii (Drammen HK, Stord IL). Karierę zawodniczą kończył w niemieckim HSG Nordhorn. Jego największym osiągnięciem sportowym jest bez wątpienia srebrny medal Igrzysk Olimpijskich zdobyty w Barcelonie w 1992 roku.

REKLAMA

– Lubię doświadczać nowych rzeczy. To częste słowa wypowiadane w wywiadach przez nowego trenera Grupy Azoty. To właśnie ta cecha spowodowała, że w 2013 roku, jako uznany w Niemczech trener, zdecydował się na angaż w polskiej Superlidze. Patrik Liljestrand objął wówczas Górnik Zabrze, z którym sięgnął po brązowy medal. Warto zauważyć, że najskuteczniejszym zawodnikiem tamtej drużyny oraz całych rozgrywek był pochodzący z Tarnowa Michał Kubisztal (194 bramki).
– Patrik otrzymał od nas wizję zespołu i kierunek w jakim zmierzamy. Myślę, że długo się nie zastanawiał, ponieważ zgadzaliśmy się w wielu aspektach – mówi Krzysztof Mogielnicki, Dyrektor Sportowy Grupy Azoty Tarnów. – Jest to szkoleniowiec z dużym doświadczeniem w klubach europejskich odnosząc przy tym sukcesy. Szkolił między innymi takich zawodników jak Michał Jurecki czy Artur Siódmiak. Myślę, że dla naszego zespołu i Tarnowa jest to duże nazwisko i dzięki temu będziemy dalej rozwijać się i malutkimi kroczkami podnosić swoją poprzeczkę – podsumowuje Dyrektor Mogielnicki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o