Pechowy remis Tarnovii

0
75
Piłkarki Tarnovii

W trzecim meczu sezonu piłkarki Tarnovii po raz pierwszy straciły punkty. W ubiegłą sobotę „biało-czerwone” zremisowały na wyjeździe 2:2 z drużyną SWD Wodzisław Śląski. Tarnowianki wracały do domów z niedosytem, bo miały dużą szansę na wygraną – niedługo przed końcem prowadziły różnicą dwóch trafień, ale w ostatnich minutach gospodynie zdołały wyrównać.

Kobieca drużyna Tarnovii bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon w I lidze piłki nożnej. Dość powiedzieć, że po dwóch meczach miała na swoim koncie aż 13 strzelonych bramek i zachowane czyste konto. Tarnowianki bowiem na inaugurację pokonały na wyjeździe 7:0 ekipę UKS-u Trójka Staszkówka Jelna, następnie u siebie wygrały 6:0 z Pragą Warszawa. W efekcie znajdowały się też na czele tabeli.

W ubiegłą sobotę „biało-czerwone” chciały kontynuować dobrą passę, ale miały wymagającego przeciwnika. Tym razem rywalizowały na wyjeździe w Wodzisławiu Śląskim z tamtejszą drużyną SWD, która również przystępowała do meczu z kompletem punktów.

Spotkanie na stadionie MOSiR-u, pamiętającym czasy występów wodzisławskiej Odry w ekstraklasie i europejskich pucharach, miało bardzo zacięty charakter. Tarnowianki tym razem z większym trudem szukały drogi do bramki walecznego rywala. Dwukrotnie udało im się jednak przełamać opór miejscowych. Autorką trafień z 39. i 72. minuty była Aleksandra Skrzyniarz.
„Biało-czerwone” w sobotę miały jednak pecha, bo w decydującej końcówce nie zdołały utrzymać korzystnego rezultatu. Dwa gole dla gospodyń zdobyła Katarzyna Kelner, która najpierw w 81. minucie wykorzystała nieporozumienie w defensywie przyjezdnych, a następnie w 87. minucie w zamieszaniu podbramkowym doprowadziła do wyrównania. Ostatecznie więc padł remis 2:2.
Pierwsza strata punktów w tym sezonie sprawiła, że Tarnovia oddała prowadzenie w tabeli ekipie UKS-u SMS II Łódź, która jako jedyna jest dotychczas niepokonana. „Biało-czerwone” plasują się tuż za nią, a podium zamyka obecnie drużyna z Wodzisławia Śląskiego.

Kolejne spotkanie tarnowianki również zagrają na wyjeździe. W najbliższą sobotę w ramach 4. kolejki zmierzą się z Hydrotruckiem Radom. W poprzednim sezonie radomianki uplasowały się na 4. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie tyle samo punktów, co notowana na 3. pozycji Tarnovia. Nowe rozgrywki rozpoczęły jednak nie najlepiej. Z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami Hydrotruck plasuje się obecnie w połowie pierwszoligowej stawki.