Piłkarki czwarte w Małopolsce

0
111
pilkarki
REKLAMA

Ostateczny etap rywalizacji odbył się w Com‑Com Zone w Nowej Hucie. W kategorii dziewczynek U10 wystartowało dwadzieścia najlepszych zespołów z województwa. Wśród nich drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siemiechowie, która ostatecznie uplasowała się na 4. miejscu. Dziewczynki udanie pokazały się publiczności i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Maciejem Żurawskim, byłym reprezentantem Polski.
– Dla dzieci była to okazja do przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności w świetnej atmosferze i oprawie, jaka towarzyszy zwykle profesjonalnym piłkarzom. Spotkania drużyn dziecięcych były częścią festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli także rodzice, trenerzy i sympatycy piłki nożnej, dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół – mówi Robert Kraj, trener drużyny z Siemiechowa. – Miejsce za podium to duży sukces, tym bardziej że na tym poziomie rozgrywek większość zawodniczek startujących w drużynach przeciwnych trenuje w szkołach sportowych czy szkółkach piłkarskich.
„Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” to największa piłkarska impreza w tej kategorii wiekowej w Europie, której pomysłodawcą jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem firma Tymbark.
W finałach wojewódzkich drużyna z Siemiechowa wystąpiła w składzie: Weronika Chlipała, Karolina Hekłowska, Angelika Hołda, Andżelika Wadas, Zuzanna Wójcik, Amelia Burnat, Alicja Turska, Justyna Nosek, Julia Kozioł, Weronika Korzeniowska. W drużynie z Siemiechowa zgodnie z regulaminem wystąpiły też najlepsze zawodniczki z wcześniejszego etapu kwalifikacji – Paulina i Zuzanna Kumorek z Olszowej oraz Małgorzata Rosa i Zuzanna Zielińska z Wojnicza.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments