„Piwosze” lepsi od „Jaskółek”

0
92
Okocimski1507

W dotychczasowych spotkaniach kontrolnych drużyna z Brzeska nie zachwycała i nie potrafiła wygrać żadnego z czterech meczów. „Piwosze” mieli jednak ostatnio kolejne trzy szanse na poprawę tej statystyki, z czego dwóch ponownie nie wykorzystali. W pierwszym spotkaniu w minionym tygodniu w Bardejowie zabrakło bowiem bramek, a w kolejnym gole już padły, tyle że więcej strzelił zespół Puszczy Niepołomice. W meczu z drugoligowym rywalem Okocimski nie zagrał w najmocniejszym składzie i uległ 2:4, a spośród brzeszczan cieszyć mógł się jedynie Taras Jaworskyj, który strzelił dwa gole. W spotkaniu trener Tomasz Kulawik przyglądał się również testowanym zawodnikom.
Pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym „Piwosze” odnieśli dopiero w minioną niedzielę, gdy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Krakowie strzelili trzy bramki Unii Tarnów, która nie zagrała jednak w optymalnym zestawieniu. Dwie z nich zdobył Wojciech Wojcieszyński, a kolejne trafienie dołożył jeszcze Kamil Białkowski. Obydwie ekipy zostały osłabione jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw czerwoną kartką ukarano Łukasza Popielę, a przed przerwą boisko musiał opuścić Taras Jaworskyj i w drugiej części gry na murawie znajdowało się dwudziestu piłkarzy.
Na razie zespół Okocimskiego, który wiosną powalczy o utrzymanie na drugoligowym poziomie, nie wzmocnił się zbytnio. Wciąż jednak testowani są zawodnicy, którzy być może dołączą jeszcze do kadry „Piwoszy”. Czasu na ewentualne transfery pozostało niewiele, bo już 7 marca Okocimski zagra u siebie ligowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec.