„Piwosze” remisują

0
149
Okocimski
Okocimski1542
REKLAMA

– Pozostaje duży niedosyt – mówi trener Kulawik, a jego podopieczni zajmują aktualnie 12. miejsce w drugoligowej tabeli. W kolejnej serii spotkań na wyjeździe zagrają z Polonią Bytom.
Gospodarze ponownie przystępowali do ligowego meczu z problemami kadrowymi, ale byli bardzo zdeterminowani po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie z Olimpią Zambrów – „Piwosze” chcieli zdobyć kolejne punkty i oddalić się od strefy spadkowej. Problem w tym, że w sobotę przyjechał do Brzeska wymagający przeciwnik. GKS Tychy dysponuje doświadczonymi zawodnikami nawet z ekstraklasową przeszłością, traci niewiele punktów do ligowego podium, a po przerwie chce powrócić do wyższej klasy rozgrywkowej.
Już początek sobotniego spotkania zapowiadał trudny pojedynek. GKS rozpoczął lepiej i bardzo szybko objął prowadzenie za sprawą trafienia Marcina Wodeckiego z 12. minuty. Okocimski w tej części gry nie był w stanie strzelić wyrównującej bramki, a sytuacja uległa zmianie dopiero po przerwie, kiedy „Piwosze” zagrali agresywniej.
W drugiej połowie Piotr Okuniewicz ujrzał drugą żółtą kartkę, dzięki czemu „Piwosze” osiągnęli na boisku liczebną przewagę. Udało się ją wykorzystać w 67. minucie, gdy remisowego gola zdobył Jurij Hłuszko. Na tym nie zakończyły się ataki brzeszczan, którzy poczuli wiatr w żaglach i chcieli wykorzystać nadarzającą się okazję. W zdobyciu kompletu punktów przeszkodziła im jednak nieskuteczność widoczna w drugiej części gry.
– Zagraliśmy zbyt bojaźliwie – podsumował Tomasz Kulawik na oficjalnej stronie Okocimskiego. Szkoleniowiec klubu podkreśla, że czuje niedosyt z powodu remisu. – W każdym meczu staramy się grać o pełną pulę. Chłopcy za każdym razem chcą grać piłką. Nie ma czegoś takiego jak granie długą piłką od tyłu. Naszym celem jest kontrolowanie gry i pokazywanie na boisku tego, co najlepsze. Oczywiście nie zawsze nam się to udaje.
Okocimski w sobotę zremisował trzecie w tym sezonie spotkanie, ale jego problemem wciąż są zbyt częste porażki. Podział punktów nie poprawia też sytuacji klubu w tabeli. „Piwosze” mieli pecha, bo w minionej kolejce swoje mecze wygrywali też ich bezpośredni przeciwnicy.
Obecnie drużyna z Brzeska nadal plasuje się na 12. miejscu, a jej przewaga nad klubami ze strefy spadkowej wciąż jest niewielka. W następnej kolejce „Piwosze” będą mogli ją powiększyć i awansować w tabeli. Na wyjeździe zagrają z Polonią Bytom w ramach 14. kolejki sezonu. Bytomianie mają nad brzeszczanami tylko punkt przewagi.

REKLAMA

Can‑Pack Okocimski Brzesko – GKS Tychy 1:1 (0:1).

Wodecki 12. min., Hłuszko 67. min. Okocimski: Sotnicki – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk, Krówczyński (60’ Kurzywilk), Lewiński, Janik (89’ Pyciak), Wojcieszyński, Bryła (64’Białkowski), Hłuszko.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze