Premier League. Klich debiutuje i strzela!

0
73

W pierwszej kolejce angielskiej ekstraklasy Liverpool pokonał Leeds United 4:3. Jedną z bramek dla „Mew” zdobył Mateusz Klich.

To jest wielki dzień dla Mateusza Klicha – wychowanek Tarnovii nie dość, że zadebiutował w Premier League, w lidze określanej przez wielu ekspertów za najlepszą na świecie, to jeszcze strzelił gola, stając się czwartym polskim piłkarzem w historii, który zdobył bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Wcześniej tej sztuki dokonali Robert Warzycha, Marcin Wasilewski i Jan Bednarek.

Polak wpisał się na listę strzelców w 66. minucie. Najpierw świetnie przyjął piłkę w polu karnym Liverpool, a potem oddał soczysty strzał, nie dając żadnych szans Alissonowi Beckerowi. W 81. minucie został zmieniony, a siedem minut później Mohamed Salah zapewnił Liverpoolowi zwycięstwo, pewnie wykorzystując rzut karny.

Leeds wróciło do Premier League po 16 latach przerwy, a jednym z najważniejszych zawodników poprzedniego sezonu był właśnie Klich, który – poza jednym meczem, kiedy awans był już zapewniony – wystąpił we wszystkich spotkaniach.