Przygotowania do gry o awans czas zacząć

0
27
BrukBet Termalica1824
REKLAMA

Trzy poprzednie sezony drużyna Bruk‑Betu Termaliki Nieciecza spędziła na szczeblu piłkarskiej ekstraklasy. Minione rozgrywki okazały się jednak dla klubu nieudane. „Słoniki” uplasowały się ostatecznie na 15. miejscu, przedostatnim w tabeli. W rezultacie, razem z Sandecją Nowy Sącz, która zajęła ostatnią pozycję, drużyna z Niecieczy spadła do niższej klasy rozgrywkowej.
Niecieczanie w ostatnich latach przyzwyczaili się albo do awansów na wyższy szczebel (przechodząc drogę z rozgrywek okręgowych do ekstraklasy), albo do utrzymywania się na danym poziomie. Teraz po raz pierwszy od dawna wystąpią na niższym szczeblu jako spadkowicz. Klub musi więc przyzwyczaić się do nowej sytuacji, ale równocześnie zapewnia, że spadek to był jedynie „wypadek przy pracy”, a celem drużyny już w najbliższym sezonie jest ponowne wywalczenie awansu do ekstraklasy. – To sytuacja przejściowa – mówił niedawno o grze w I lidze Krzysztof Witkowski, prezes firmy Bruk‑Bet.
Po zakończeniu poprzedniego sezonu piłkarze udali się na urlopy, ale te nie trwały długo, ponieważ już w przyszłym tygodniu drużyna spotka się na pierwszym treningu po przerwie. Przygotowania do rozgrywek, w których ekipa z Niecieczy ma rywalizować o najwyższe cele, rozpoczną się 19 czerwca.
Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, czy trener Jacek Zieliński nadal pozostanie szkoleniowcem klubu, ale niedawno Krzysztof Witkowski deklarował, że w Niecieczy cenią sobie współpracę z Zielińskiem oraz chcą ją kontynuować. Dużo więcej niewiadomych dotyczy natomiast kadry „Słoników”, bo kilku zawodnikom kończą się kontrakty, z niektórych klub nie może być zadowolony, a – wedle medialnych zapowiedzi – działania kadrowe mają być tak prowadzone, aby w drużynie pojawiło się więcej młodych piłkarzy, którzy razem z doświadczonymi kolegami będą w stanie walczyć o awans.
Więcej informacji dotyczących kadry „Słoników” poznamy więc po pierwszych treningach klubu, a także w trakcie całych przygotowań, gdy pod kątem transferów testowani będą nowi zawodnicy.
Piłkarze Bruk‑Betu Termaliki początkowo mają trenować na własnych obiektach. Z kolei od 27 czerwca do 6 lipca wezmą udział w przedsezonowym zgrupowaniu w Zakopanem.
Klub z Niecieczy zaplanował już także serię meczów sparingowych, które „Słoniki” będą rozgrywały podczas okresu przygotowawczego. Niecieczanie wystąpią w łącznie sześciu pojedynkach kontrolnych. Pierwszy z nich odbędzie się już w tygodniu rozpoczęcia przygotowań – 23 czerwca drużyna zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko–Biała. Potem w planach klubu są sparingi z trzema słowackimi klubami podczas zgrupowania w Zakopanem, a także z dwoma polskimi zespołami po powrocie do Niecieczy. Rywalami „Słoników” będą kolejno: FK Poprad (30 czerwca), Tatran Liptovsky Mikulas (3 lipca), MFK Zemplin Michalovce (6 lipca), Siarka Tarnobrzeg (11 lipca) oraz Stal Mielec (14 lipca).
Na jak najlepsze przygotowanie się do walki o awans piłkarze Bruk‑Betu Termaliki będą mieli tylko nieco ponad miesiąc. Pierwszoligowe rozgrywki rozpoczną się już 21 lipca.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments