Pucharowe rozstrzygnięcia w regionie

0
30
Wynikiem 4:1 zakończył się pucharowy pojedynek Tarnovii z Wolanią | fot. Grzegorz Golec
REKLAMA

W najbliższą środę drużyny te zmierzą się w półfinałach okręgowych.
Jak już informowaliśmy, jako pierwsi po puchar na szczeblu podokręgu żabieńskiego jeszcze w marcu sięgnęli piłkarze Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, którzy w finale pokonali 1:0 ekipę Polanu Żabno. Dąbrovia musiała jednak długo czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych podokręgach, bo mecze finałowe z udziałem tarnowskich, brzeskich i bocheńskich drużyn odbyły się w minionym tygodniu.
W podokręgu tarnowskim o prymat Tarnovia rywalizowała z Wolanią Wola Rzędzińska. Obydwie drużyny znają się z IV ligi, gdzie ostatnio w bezpośrednim pojedynku wygrała Wolania, ale tym razem w pucharowym finale lepsza okazała się Tarnovia, która zwyciężyła 4:1. Gole dla drużyny późniejszego triumfatora strzelili Marcin Wardzała (dwa trafienia), Patryk Klich oraz Rafał Kozioł, a Wolania odpowiedziała jedynie bramką autorstwa Mateusza Michonia.
W finale podokręgu brzeskiego Strażak Mokrzyska zremisował z LKS‑em Gnojnik. Dla gospodarzy gola strzelił Łukasz Dziedzic, a dla gości Piotr Krzyszkowski. O triumfatorze rywalizacji musiały więc rozstrzygnąć rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze z Mokrzysk – wygrali 4:3 i sięgnęli po puchar.
Najwięcej bramek padło w ubiegłotygodniowym spotkaniu finałowym w podokręgu bocheńskim, gdzie Naprzód Sobolów konfrontował się z GKS‑em Drwinia. Dla drużyny z Drwini jako pierwszy trafił Kamil Stawiarski, następnie wyrównał Tomasz Sotoła, potem GKS znów prowadził po golu Kamila Rynducha, by chwilę później Naprzód wyrównał znów za sprawą Sotoły. O ostatecznym zwycięstwie 4:2 drużyny z Sobolowa zadecydowały bramki autorstwa dwóch Dawidów – Serafina oraz Stańdo.
Dąbrovia, Tarnovia, Strażak oraz Naprzód zmierzą się teraz w meczach półfinałowych na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, które zaplanowano na 10 maja.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o