Remis bez kibiców

0
44
unia1412
REKLAMA

Na spotkanie inaugurujące rundę wiosenną wyczekiwano długo, jednak kibice nie mogli go obejrzeć. Powodem była decyzja Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, która uznała cztery wiosenne mecze Unii za imprezy masowe podwyższonego ryzyka. Na stadion mogłoby więc przyjść maksymalnie 200 osób, a w praktyce bilety trafiłyby może do kilkudziesięciu kibiców, więc klub postanowił rozegrać mecz bez udziału publiczności.
Rywalem tarnowian była w sobotę drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego, która jeszcze w sezonie 2002/03 grała na boiskach piłkarskiej ekstraklasy, a teraz znajdowała się w dolnej części trzecioligowej tabeli. Pozycja w lidze Unii wskazywałaby, że to gospodarze są faworytem, ale na inaugurację rundy wiosennej bramki nie padły. Choć obydwie drużyny miały swoje pojedyncze okazje, to po stosunkowo wyrównanym meczu musiały podzielić się punktami. Dodatkowym utrudnieniem były niesprzyjające warunku atmosferyczne.
– W polu zagraliśmy niezłe spotkanie. Szczególnie w drugiej połowie dominowaliśmy na boisku, ale zabrakło determinacji w grze ofensywnej i jakości z przodu. Rywal stwarzał nam problemy po stałych fragmentach gry – podsumował Michał Szymczak, trener tarnowskiej Unii. – Jestem ze swojego zespołu umiarkowanie zadowolony, mogę pochwalić za konsekwencję w grze defensywnej, ale w niektórych sytuacjach w ofensywie można było zachować się lepiej.
W składzie tarnowskiego zespołu znalazło się kilku nowych zawodników, którzy przed rundą wiosenną dołączyli do drużyny. Po odejściu Tomasza Libery jego miejsce w bramce zajął wychowanek Łukasz Lisak, który ostatnio występował w pierwszoligowcu ze Stróż. Do klubu powróciło też dwóch kolejnych wychowanków – napastnik Piotr Drozdowicz oraz obrońca Daniel Mikołajczyk.
Remis sprawił, że tarnowskie „Jaskółki” nadal zajmują 6. pozycję w trzecioligowej tabeli. W najbliższą niedzielę Unię czeka jednak jeszcze trudniejsze zadanie, bo na wyjeździe w meczu 19. kolejki rozgrywek zagra z Sołą Oświęcim, która znajduje się w ścisłej ligowej czołówce.

REKLAMA

Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:0.

Unia: Lisak – Witek, Mikołajczyk, Pawlak, Węgrzyn, Radliński (80’ Świątek), Ślęzak (89’ Tyl), Kazik, Adamski (61; Wójcik), Sojda (87’ Kamiński), Drozdowicz.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments