Remis z liderem po kuriozalnym golu

0
78

Mecz lepiej rozpoczął się dla ostrowian, którzy od pierwszych minut dominowali i co jakiś czas próbowali zagrozić bramce Bartłomieja Banka. Swoich szans jednak nie wykorzystywali, a kiedy już wydawało się, że spotkanie robi się bardziej wyrównane, do zawodników KSZO uśmiechnęło się szczęście. Paweł Czajkowski w 32. minucie uderzył sprzed pola karnego, a tarnowski bramkarz zapewne spokojnie wybroniłby jego strzał, gdyby piłka dziwnie nie skozłowała – na jedenastym metrze w miejscu rzutu karnego tak nienaturalnie odbiła się bowiem od nierównej murawy, że przelobowała bezradnego Banka, a goście w nietypowych okolicznościach objęli prowadzenie.
Chociaż ostrowianie zdecydowanie przeważali w pierwszej połowie (i mogli jeszcze strzelić kolejne bramki), to druga część meczu miała zupełnie odmienny przebieg. Z tarnowskiej szatni wyszła inna drużyna, która już w 53. minucie doprowadziła do wyrównania za sprawą trafienia Piotra Drozdowicza, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie. Do końca spotkania „Jaskółki” miały nawet jeszcze okazje, aby objąć prowadzenie, ale nie wykorzystały stworzonych szans i ostatecznie podzieliły się punktami z dotychczasowym liderem tabeli. Ostrowianie kończyli zaś w osłabieniu po czerwonej kartce Fabiana Burzyńskiego w końcówce meczu.
W tabeli grupy IV rozgrywek III ligi „Jaskółki” plasują się aktualnie na 9. miejscu. Z kolei 11. pozycję zajmują Karpaty Krosno, z którymi Unia Tarnów zmierzy się na wyjeździe już w najbliższą sobotę w ramach 25. serii spotkań. Ekipa trenera Bartkowskiego ma nad rywalem dwa punkty przewagi, przy czym krośnianie rozegrali dotychczas jeden mecz mniej. Pierwsza w tym sezonie wrześniowa konfrontacja obydwu drużyn zakończyła się w Tarnowie remisem 1:1.

Unia Tarnów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:1).

Czajkowski 32. min., Drozdowicz 53. min. Unia: Banek – Jamróg (87’ Orlik), Bartkowski, Więcek, Węgrzyn, Drozdowicz (81’ Tyrka), Wrzosek, Tyl (57’ Popiela), Witek, Zawrzykraj (65’ Hebda), Biały.