Rusza XV turniej im. Antoniego Barwińskiego

0
251
Rusza XV turniej im. Antoniego Barwińskiego
fot. Tarnovia Tarnów-sekcja kobiet/Facebook
REKLAMA

W najbliższy weekend (12-13 grudnia) w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się halowy turniej piłki nożnej kobiet im. Antoniego Barwińskiego. W rozgrywkach weźmie udział 12 drużyn.

Turniej będzie odbywał się w dwóch halach sportowych. Zespoły z grupy A, którą tworzą Tarnovia 1909 Tarnów, AZS UJ Kraków, Uniwersytet Rzeszowski, UKS 3 Staszkówka Jelna, Football Success Academy Kraków oraz Hetmanki Kraków, będą rozgrywać swoje spotkania w hali sportowej PWSZ w Tarnowie, natomiast drużyny z grupy B, w której znajdują się Tarnovia Tarnów, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Unia Opole, Sokół Kolbuszowa Dolna, AZS UP Wanda Kraków i Politechnika Rzeszowska, będą rywalizowały w hali sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

REKLAMA

Zespoły będą grały w systemie 1+4, czyli bramkarka i cztery zawodniczki z pola. Czas gry każdego spotkania będzie wynosił 18 minut. Drużyny z miejsc 1-3 awansują do kolejnej fazy turnieju, tworząc grupę zwaną „Liga Mistrzów”, natomiast zespoły z miejsc 4-6 będą rywalizowały w „Lidze Europy”.

Inauguracja turnieju planowana jest na sobotę na godzinę 11:00. Dokładnie o tej porze w hali sportowej PWSZ Tarnovia 1909 Tarnów zagra z Uniwersytetem Rzeszowskim, a w Dąbrowie Tarnowskiej Tarnovia Tarnów zmierzy się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wielki finał rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 11:40 w hali PWSZ w Tarnowie.

W najbliższy weekend w hali PWSZ w Tarnowie i w hali w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się turniej futsalu. ? Poniżej znajdziecie regulamin oraz plan meczów 😉

Opublikowany przez I Liga MKS Tarnovia Czwartek, 10 grudnia 2020

Antoni Barwiński – kim był?
Antoni Barwiński był jedną z największych postaci w historii tarnowskiego sportu. W 1948 roku w barwach Tarnovii grał w Ekstraklasie (wówczas nazywanej 1. ligą). W latach 1947-1950 występował w reprezentacji Polski – w barwach narodowych rozegrał 17 spotkań.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments