„Słonie” przed ważnymi meczami

0
84
W poprzednim sezonie „Słonie” wygrały z Chojniczanką 2:1
REKLAMA

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka w najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice, a w przyszłą środę przed własną publicznością podejmą GKS 1962 Jastrzębie.
Niektóre pierwszoligowe drużyny w minionym tygodniu nie wybiegły na ligowe boiska z powodu powołań ich piłkarzy do reprezentacji narodowych. Tak było w przypadku Bruk-Betu Termaliki. Vladislavs Gutkovskis przebywał bowiem na zgrupowaniu kadry Łotwy (w niedzielę wystąpił w meczu z Polską w ramach eliminacji do Euro 2020), a Michał Skóraś wziął udział w obozie młodzieżowej reprezentacji Polski w Uniejowie („biało-czerwoni” przygotowują się do Mistrzostw Świata FIFA U-20).
Pozostali piłkarze drużyny z Niecieczy w ubiegłym tygodniu trenowali na klubowych obiektach. W zajęciach nie brali jedynie udziału rehabilitujący się Jakub Kiełb i Bartosz Szeliga. W sobotę natomiast ekipa rozegrała grę wewnętrzną. Była to m.in. szansa dla juniorów Bruk-Betu Termaliki, którzy mogli zaprezentować się na tle starszych kolegów i zdobyć cenne doświadczenie.
W tym tygodniu „Słonie” przygotowują się już do najbliższych spotkań na zapleczu ekstraklasy. Ich stawka będzie wysoka, bo ekipa trenera Kaczmarka zajmuje 9. miejsce w tabeli, a zmierzy się z dwoma drużynami, które w zestawieniu bezpośrednio ją wyprzedzają, mając na swoim koncie tylko punkt więcej.
W najbliższą sobotę w ramach 26. kolejki piłkarze w pomarańczowym koszulkach wystąpią na wyjeździe w Chojnicach, gdzie zmierzą się z miejscową Chojniczanką, która w pierwszoligowej stawce obecnie plasuje się na 7. pozycji. Niecieczanie mają dobre wspomnienia z wrześniowego meczu z chojniczanami, których pokonali przed własną publicznością 2:1. Było to udany debiut trenera Kaczmarka na ławce trenerskiej Bruk-Betu Termaliki, po którym poprawiły się wyniki zespołu.
Cztery dni później „Słonie” na swoim domowym stadionie rozegrają zaległy mecz z GKS-em 1962 Jastrzębie. Spotkanie 25. kolejki miało odbyć się w ubiegły weekend, ale zostało przełożone z powodu powołań do reprezentacji. Jastrzębianie zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli, a w rundzie jesiennej pokonali u siebie niecieczan 4:2. W najbliższą środę nadarza się więc okazja do rewanżu i poprawienia pozycji Bruk-Betu Termaliki na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o