Słynny trener o wychowanku Tarnovii: Może grać w najlepszych klubach świata

0
364
Słynny trener o wychowanku Tarnovii: Może grać w najlepszych klubach świata
Fot. George Wood
REKLAMA

Marcelo Bielsa, były selekcjoner m. in. reprezentacji Argentyny, a obecnie trener Leeds United, w którym występuje Mateusz Klich, wypowiedział się na temat umiejętności wychowanka Tarnovii Tarnów.

W bieżącym sezonie Leeds jest beniaminkiem Premier League – ligi, która przez wielu ekspertów uważana jest za najlepszą na świecie. Po dziewięciu kolejkach popularne „Pawie” zajmują 14. miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim czasie Marcelo Bielsa udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat wychowanka Tarnovii Tarnów Mateusz Klicha

REKLAMA

– Moim zdaniem Klich może tak naprawdę grać w najlepszych klubach świata, ale złożyło się ostatecznie tak, że jest naszym zawodnikiem. To jednak nie wynikało z mojej decyzji. Pochwały za to, że tu jest, powinny trafiać do niego samego i dyrektora sportowego Victora Orty – powiedział dla portalu „Leeds Live” Bielsa. – Na początku pierwszego okresu przygotowawczego zapytałem go, czy rozważy grę w roli środkowego obrońcy. Później jednak Adam Forshaw i Ronaldo Vieira złapali kontuzje, więc mógł wskoczyć na swoją nominalną pozycję. Od tamtej pory radzi sobie świetnie – dodał.

W bieżącym sezonie ligi angielskiej Mateusz Klich zagrał w każdym z dziewięciu spotkań – w aż siedmiu z nich rozegrał pełne 90 minut. Jak na razie ma na swoim koncie 2 gole i 3 asysty.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o