Sparing wygrany, obrońca zakontraktowany

0
122
Nieciecza

W ubiegłym tygodniu piłkarze Bruk-Betu Termaliki rozegrali trzeci sparing w trakcie okresu przygotowawczego. „Słonie” pokonały 2:0 Puszczę Niepołomice, która również występuje na ekstraklasowym zapleczu. W barwach drużyny z Niecieczy nieoficjalny debiut zaliczył Wiktor Biedrzycki. 23-letni obrońca to kolejny nowy nabytek lidera pierwszoligowej tabeli. W tym tygodniu podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego znów zagrają sparingowo. Przygotowania do rundy wiosennej wkraczają już w końcową fazę, bo do wznowienia sezonu pozostaje coraz mniej czasu.

Lepsi od Puszczy
Niecieczanie intensywnie trenują na własnych obiektach już od miesiąca. Dotychczas rozegrali dwa sparingi z ekstraklasowymi zespołami ze stolicy Małopolski – najpierw przegrali u siebie 0:2 z Cracovią, następnie na wyjeździe 1:2 z Wisłą Kraków. Do skutku nie doszedł natomiast planowany mecz ze Stalą Mielec, w zamian „Słonie” wzięły udział w grze wewnętrznej.
Kolejne spotkanie kontrolne podopieczni trenera Lewandowskiego rozegrali w połowie minionego tygodnia w Mielcu. Tym razem przeciwnikiem był zespół pierwszoligowy, z którym wiosną zagrają o punkty. Puszcza Niepołomice to drużyna środka tabeli, która we wcześniejszych sparingach również przegrała z Cracovią oraz pokonała dwóch pierwszoligowców – Odrę Opole i Sandecję Nowy Sącz. W środę „Słonie” triumfowały ostatecznie 2:0, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w trzecim sparingu.
Niecieczanie do przerwy mieli swoje szanse, ale piłka do bramki nie wpadała. Sytuacja zmieniła się w drugiej odsłonie. W 54. minucie niepilnowany Paweł Żyra precyzyjnie przymierzył z dystansu, zdobywając zarazem pierwszą bramkę w barwach Bruk-Betu Termaliki. Prowadzenie podwyższył w 84. minucie Piotr Wlazło, który wykorzystał rzut karny. Dla trenera Lewandowskiego sparing z Puszczą był kolejną okazją do przyjrzenia się szerokiej kadrze „Słoni”, które w poszczególnych połowach grały w odmiennym zestawieniu. Wystąpili m.in. pozyskani niedawno piłkarze oraz zawodnicy klubowej akademii.
– Każdy sparing w okresie przygotowawczym jest traktowany jako jednostka treningowa, ale cieszymy się z pierwszego zwycięstwa i tego, że nie straciliśmy gola – mówił po meczu Łukasz Budziłek, bramkarz Bruk-Betu Termaliki. – Okres najcięższej pracy dobiega końca, teraz będziemy skupiać się już na piłkarskich aspektach. Mam nadzieję, ze wraz z tym będzie rosła nasza jakość na boisku. Na razie najważniejsze jest to, że wszyscy jesteśmy zdrowi i możemy przygotowywać się do startu rundy.

Kolejny transfer
W środowym meczu po raz pierwszy w barwach „Słoni” wystąpił m.in. Sebastian Bonecki. – Poznaję chłopaków i cały klub. Jestem pozytywnie zaskoczony warunkami panującymi w klubie oraz umiejętnościami zespołu. Z ciekawością czekam na dalsze treningi i sparingi – mówił po spotkaniu 25-letni pomocnik, który niedawno trafił do Niecieczy z Odry Opole.
W trakcie sparingu z Puszczą nieoficjalnie zadebiutował również Wiktor Biedrzycki. 23-letni obrońca to najnowszy nabytek klubu, który potrzebował środkowego defensora m.in. z powodu odejścia Jonathana de Amo Pereza. Biedrzycki podpisał ze „Słoniami” dwuipółroczny kontrakt. W umowie znalazł się także zapis dotyczący możliwości przedłużenia współpracy o kolejne dwa lata.
Nowy obrońca Bruk-Betu Termaliki pochodzi z Olsztyna. Tam też zaczynał karierę w miejscowych Nakach, następnie był piłkarzem OKS-u 1945 oraz Stomilu, w barwach którego – z przerwami – występował od 2011 do 2020 roku. W międzyczasie był krótko związany z Huraganem Morąg, Górnikiem Zabrze i Wigrami Suwałki. W zabrzańskiej drużynie zadebiutował w ekstraklasie. W poprzedniej rundzie jako jeden z czołowych piłkarzy Stomilu rozegrał 14 meczów w Fortuna I Lidze, zdobywając w nich trzy bramki.
Przypomnijmy, że oprócz Biedrzyckiego i Boneckiego wcześniej do kadry Bruk-Betu Termaliki dołączył 19-letni pomocnik Marcel Vasil. Zimą klub z Niecieczy opuścili natomiast Patrik Misak oraz Jonathan de Amo Perez. Ponadto wypożyczono Michała Orzechowskiego, a w ostatnich dniach również Damiana Pawelskiego – wiosną bramkarz będzie występował w trzecioligowej Jutrzence Giebułtów.

Liga coraz bliżej
Przygotowania „Słoni” do rundy wiosennej wkraczają już w decydującą fazę. W tym tygodniu w planach drużyny jest kolejne sparingowe granie. Do wznowienia rozgrywek na ekstraklasowym zapleczu pozostaje coraz mniej czasu, bo niecieczanie zainaugurują drugą odsłonę sezonu w ostatni weekend lutego, gdy w ramach 18. kolejki zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.
Przypomnijmy, że na półmetku zmagań Bruk-Bet Termalica jest liderem tabeli Fortuna I Ligi. Nad następnym w zestawieniu ŁKS-em Łódź ma dziesięciopunktową przewagę. To efekt świetnej rundy jesiennej w wykonaniu podopiecznych Mariusza Lewandowskiego, w której wygrywali trzynastokrotnie, remisowali trzykrotnie, a tylko raz nie zdobyli punktów. Wiosenną część sezonu „Słonie” rozpoczną więc jako główny faworyt rywalizacji o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0). Żyra 54. min., Wlazło 84. min. BBT – I połowa: Budziłek, Wasielewski, Putiwcew, Klimek, Kalisz, Stefanik, Bonecki, Hubinek, Vasil, Banasik (26’ Jańczy), Roman Gergel. BBT – II połowa: Kąkolewski, Grzybek, Biedrzycki, Wlazło, Grabowski, Matuszewski (70’ Wrzosek), Bezpalec, Jovanović, Żyra, Zeman, Śpiewak.