Sparingi bez zwycięstw

0
71
okocimski1506
REKLAMA

Can‑Pack Okocimski w tym roku zremisował 2:2 z Sandecją Nowy Sącz i Gryfem Wejherowo, przegrał także 0:4 z Arką Gdynia. W minionym tygodniu „Piwosze” rozegrali kolejny sparing. Tym razem zremisowali w Krakowie 1:1 z Limanovią Limanowa, która także występuje na drugoligowym szczeblu. Po raz kolejny w czasie okresu przygotowawczego bramkę zdobył Wojciech Wojcieszyński. 29‑letni zawodnik jest kluczowym piłkarzem Okocimskiego i jego wypożyczenie z Zagłębia Sosnowiec zostało przedłużone do końca czerwca 2015 roku.
Wiele wskazuje jednak na to, że „Piwosze” nie wzmocnią się znacząco w zimowym okienku transferowym. Klub ciągle boryka się z dużymi problemami finansowymi i nie może pozwolić sobie na sprowadzanie solidnych zawodników. W minionym tygodniu do kadry dołączył tylko Rafał Mazur, który podpisał kontrakt obowiązujący do końca rundy wiosennej. To 20‑letni bramkarz, wychowanek czwartoligowego BKS‑u Bobrzanie Bolesławiec, który w ostatnim czasie nie mógł przebić się do pierwszego składu i kilka sezonów spędził na wypożyczeniach.
Swoją statystkę w meczach kontrolnych Okocimski może znacznie poprawić jeszcze w tym tygodniu. „Piwosze” mają bowiem w planach rozegrać trzy spotkania. Ich rywale to słowacki Partizan Bardejov, drugoligowa Puszcza Niepołomice oraz trzecioligowa Unia Tarnów. Spotkanie z tarnowskimi „Jaskółkami” ma odbyć się na stadionie w Krakowie w najbliższą niedzielę. W drugiej połowie lutego Can‑Pack Okocimski ma jeszcze rozegrać dwa mecze kontrolne z Termaliką Bruk‑Bet Nieciecza oraz drugim zespołem Wisły Kraków.
„Piwosze” poznali już dokładny terminarz drugoligowych rozgrywek. Czasu na wypracowanie formy jest coraz mniej, bo pierwszy mecz w ramach 20. kolejki sezonu odbędzie się w Brzesku 7 marca, a rywalem gospodarzy będzie Zagłębie Sosnowiec. Aktualnie Okocimski zajmuje 14. miejsce w tabeli i posiada tylko punkt przewagi nad dwiema kolejnymi drużynami ze strefy spadkowej.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o