Taktyka przed wiosną

0
68
Termalika1

Zgrupowanie w Bielsku‑Białej rozpoczęło się w miniony piątek. Duszan Radolsky zabrał ze sobą 24‑osobową kadrę klubu, zawodnicy trenują na boisku ze sztuczną trawą, wykorzystują także halę sportową oraz gabinety odnowy biologicznej. – Pracujemy nad taktyką i jej różnymi elementami oraz nad stałymi fragmentami gry. Oprócz tego rozgrywamy sparingi. Wszystko z myślą o tym, żeby być jak najlepiej przygotowanym do rozgrywek – mówi trener.
Pierwszy z meczów kontrolnych Termalica rozegrała w sobotę, a jej rywalem był drugoligowy MKS Kluczbork – niedawny rywal niecieczan na zapleczu ekstraklasy, który w ubiegłym sezonie nie utrzymał się jednak w I lidze. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.
Mecz lepiej rozpoczął się dla Termaliki, która wyszła na prowadzenie po strzale Jakuba Biskupa z rzutu karnego. W 25. minucie spotkania zaczął się jednak prawdziwy festiwal strzelecki. Najpierw bramkę na 2:0 zdobył Dariusz Pawlusiński, następnie gola kontaktowego strzelił Adrian Pajączkowski. Minutę później na 3:1 podwyższył Emil Drozdowicz. Drugoligowiec nie składał jednak broni i dzięki drugiej bramce Pajączkowskiego, a potem trafieniu Michała Sudoła w 34. minucie doprowadził do wyrównania. Choć w drugiej połowie sytuacji nie brakowało obydwu drużynom, to na drodze niecieczanom stanął bramkarz Mateusz Abramowicz, a piłkarze MKS‑u trafiali w słupek.
W sobotnim meczu trener Duszan Radolsky sprawdził większość swoich zawodników. Z powodu lekkich kontuzji odpoczywali jedynie Dariusz Jarecki i Piotr Trafarski.
Szkoleniowiec kolejną okazję do weryfikacji formy zespołu będzie miał już w czwartek, kiedy Termalica podejmie Garbarnię Kraków. Z kolei na zakończenie zgrupowania zaplanowano mecz z Rozwojem Katowice. Nie odbędzie się jedynie spotkanie z Podbeskidziem Bielsko‑Biała, które w związku z meczem ligowym musiało zrezygnować ze sparingu z Termalicą. W zamian niecieczanie zagrają z Garbarnią Kraków.
Poznaliśmy też szczegółowy terminarz meczów niecieczan w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Termalica wznowi rozgrywki spotkaniem wyjazdowym – 17 marca o 17:30 zagra z Arką Gdynia. Tydzień później zainauguruje rundę wiosenną w Niecieczy, a jej rywalem będzie Polonia Bytom. Łącznie Termalica rozegra siedem spotkań przed własną publicznością.