Tarnovia najlepsza w Małopolsce

0
106
Młodzi piłkarze kolejny raz pokazali się jak z najlepszej strony
REKLAMA

– Chcemy aktywizować dzieci i kluby piłkarskie w okresie, który do tej pory – z uwagi na panujące w Polsce warunki pogodowe – uchodził za tak zwany „martwy”. My jednak dostrzegamy w tym olbrzymi potencjał – powiedział Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.
W Krakowie zawodnicy Tarnovii w pierwszym meczu bardzo pewnie pokonali Pcimiankę Pcim (4:0), która w finale na szczeblu okręgu krakowskiego sensacyjnie wyeliminowała Wisłę Kraków. Bramki strzelili: Hubert Jasiak 2, Kuba Złotnicki, Michał Lada. W drugim spotkaniu przeciwnikiem tarnowian była mocna ekipa Fabloku Chrzanów – faworyta turnieju. Młodzi piłkarze z Bandrowskiego i tym razem pokazali dobrą i dojrzałą taktycznie piłkę, pokonując piłkarzy z Chrzanowa 2:0, po bramkach Kuby Złotnickiego oraz Huberta Jasiaka.. W ostatnim meczu przeciwnikiem podopiecznych trenera Jacka Ćwika była ekipa Sandecji Nowy Sącz. Tarnovia uległa sądeczanom 2:3 (bramki: Kuba Złotnicki, Kuba Kukuś) i ich awans do finałów ogólnopolskich nie zależał już tylko od nich. Ostatecznie w decydującym meczu turnieju Fablok Chrzanów pokonał ekipę z Pcimia i to Tarnovia korzystniejszą różnicą bramek (zdecydowała jedna bramka) wygrała małopolskie finały.
Najlepszymi strzelcami turnieju byli: Hubert Jasiak, Kuba Złotnicki oraz Kacper Wokacz (Sandecja). Królem strzelców po dodatkowej serii rzutów karnych został ten ostatni.
– To na pewno sukces moich zawodników. Należą się im gratulacje. Aby dostać się do Warszawy, musieli przejść trudne eliminacje i wygrać trzy turnieje: w Skrzyszowie, Żabnie oraz Krakowie. Kilka spotkań zagrali na dobrym poziomie. Postaramy się w Warszawie pokazać z dobrej strony – powiedział trener Jacek Ćwik.
W eliminacjach awans do warszawskich finałów uzyskali: Radek Surman (bramkarz), Konrad Kajmowcz (4 bramki na wszystkich etapach eliminacji), Piotr Rojek (4), Kuba Kukuś (3), Kacper Marszalik (4), Fabian Poręba (2), Konrad Madej (2), Michał Lada (2), Hubert Jasiak (8), Wojtek Witkowski (5), Kuba Złotnicki (12).

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o