Tarnovia powraca do IV ligi

0
37
Tarnovia zapewniła sobie awans po ciekawym sezonie, z którego podopieczni trenera Wojciecha Gucwy mają prawo być w pełni zadowoleni | fot. Grzegorz Golec

Tarnovia po raz ostatni występowała na czwartoligowym szczeblu w sezonie 2005/2006. Wówczas rozgrywki zostały zreorganizowane, a miejsce klubu w tabeli nie wystarczyło, aby się w nich utrzymać. W efekcie od kolejnego sezonu przez dziesięć następnych lat drużyna rywalizowała w niższej klasie, ostatnio w drugiej grupie tarnowskiej ligi okręgowej.
W aktualnych rozgrywkach Tarnovia od początku spisywała się bardzo dobrze i przez długi czas była niepokonana. Za plecami klubu w tabeli znajdowały się jednak rezerwy Termaliki Bruk‑Bet Nieciecza oraz ekipa Wisły Szczucin, czekające na potknięcie lidera. Tarnowianie prezentowali jednak równy poziom, dzięki czemu w minioną środę zapewnili sobie zwycięstwo w całym sezonie.
25 maja w ramach 24. serii spotkań Tarnovia pokonała 4:3 LKS Wietrzychowice. Do przerwy popularna „Tovia” przegrywała różnicą dwóch goli, ale w drugiej połowie zdołała odrobić straty, a w doliczonym czasie gry autorem zwycięskiego trafienia został Mateusz Baruch.
W innym spotkaniu kolejki druga ekipa Termaliki zremisowała swój mecz, dzięki czemu wiadome było już, że do końca rozgrywek nie zdoła wyprzedzić lidera. W minioną niedzielę na stadionie przy ulicy Bandrowskiego 9 gospodarze w atmosferze sukcesu pokonali jeszcze 3:0 Victorię Koszyce Małe w spotkaniu przedostatniej kolejki aktualnych rozgrywek.
Tarnovia zapewniła sobie awans po ciekawym sezonie, z którego podopieczni trenera Wojciecha Gucwy mają prawo być w pełni zadowoleni – dotychczas wygrali aż 22 mecze, dwukrotnie remisowali i tylko raz przegrali. W najbliższy weekend w ostatniej serii spotkań na szczeblu ligi okręgowej Tarnovia zagra na wyjeździe z Unią Niedomice.