Tarnovia zremisowała z Bayernem

0
79
Międzynarodowa rywalizacja młodych piłkarzy

W pierwszej fazie rywalizacji tarnowianie bezbramkowo zremisowali m.in. z faworyzowanym Bayernem.
IV edycja zawodów Trofeo Internazionale Bardolino zgromadziła łącznie 32 drużyny z ośmiu państw. Wystąpiły klubowe zespoły złożone z dzieci urodzonych w 2006 roku i młodszych. Wśród uczestników były drużyny reprezentujące znane europejskie kluby – oprócz wyżej wymienionych zagrali m.in. reprezentanci Atalanty Bergamo, Brescii Calcio, FC Lugano, Innsbruck Wacker czy Chievo Verona. Z wymagającymi przeciwnikami zmierzyła się więc młoda ekipa Tarnovii trenowana przez Jacka Ćwika, a złożona w większości z uczniów klasy o profilu sportowym Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie.
Tarnowianie w turnieju rozegrali łącznie dziewięć meczów: dwa wygrali, pięć zremisowali i dwa przegrali. Konkurs składał się z dwóch części. Po pierwszej fazie rywalizacji piłkarze Tarnovii awansowali do dalszego etapu jako jedyni – obok węgierskiego Szegedem – uczestnicy spośród klubów reprezentujących Europę Środkowo‑Wschodnią. Tarnowianie skończyli swoje zmagania w drugiej rundzie, w której wygrali nawet grupę (pokonali 4:1 Padovę oraz zremisowali 0:0 z Brescią i Lugano).
– To było dla nas bardzo ciekawe doświadczenie – mówi Jacek Ćwik, koordynator szkolenia grup młodzieżowych w Tarnovii i trener ekipy z rocznika 2006. – Rzadko trafia się okazja zagrania w turnieju z taką obsadą. Graliśmy z najlepszymi włoskimi drużynami, a także z takim światowymi potęgami jak Bayern Monachium. To będzie miało pozytywny wpływ na rozwój piłkarski tej drużyny.
Tarnowski klub z turnieju najbardziej zapamięta oczywiście jedno ze spotkań fazy grupowej, w którym piłkarze „Tovii” zmierzyli się ze swoimi odpowiednikami ze szkółki Bayernu Monachium. Bawarczycy stanowili największą atrakcję turnieju, byli przyjmowani z honorami przez miejscowe władze lokalne, a na boisku – jak relacjonują przedstawiciele Tarnovii – prezentowali się wyśmienicie. Tarnowianie ostatecznie bezbramkowo zremisowali z Bayernem dzięki konsekwentnej taktycznie grze, bo w obronie spisali się bardzo dobrze, a młodzi piłkarze Bayernu – mimo wielu prób i ładnej dla oka gry w środku pola – nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na tarnowską defensywę. Na dodatek remis z Bayernem był tym bardziej cenny, że pozwolił podopiecznym trenera Ćwika awansować do drugiej części turnieju (kosztem faworyzowanej drużyny gospodarzy z Bardolino).
Tarnowianie wrócili więc z włoskiego turnieju z satysfakcją i nowymi doświadczeniami, nie tylko zresztą sportowymi. Drużyna podczas wyjazdu zwiedziła m.in. Weronę oraz urokliwe włoskie miasteczko Sirmione, a ponadto nawiązała kontakty z rówieśnikami z zespołów włoskich, węgierskich czy szwajcarskich. Podczas turnieju we Włoszech drużynę Tarnovii reprezentowali: Radek Surman, Kuba Kukuś, Fabian Poręba, Kuba Złotnicki, Michał Lada, Kacper Marszalik, Ola Mik, Wojtek Witkowski, Łukasz Musiał, Piotr Rojek, Mateusz Fitt, Konrad Borawski, Konrad Madej oraz Konrad Kajmowicz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o