Tarnowianie i bochnianie z kompletem punktów

0
62
Futsal

Obydwa zespoły z regionu wygrały w ubiegły weekend na szczeblu I Polskiej Ligi Futsalu. Po emocjonującym spotkaniu Unia Tarnów pokonała u siebie 4:3 KS Kamionka. Pewniejszy triumf odnieśli zawodnicy BSF-u ABJ Bochnia, którzy na wyjeździe wygrali 4:1 z Heiro Rzeszów. Bochnianie są już blisko ligowego podium, ale teraz czeka ich mecz z prowadzącym Górnikiem Polkowice.

Rozgrywki w grupie południowej I Polskiej Ligi Futsalu rozkręcają się po świąteczno-noworocznej przerwie. W poprzedniej kolejce, gdy zmagania zostały wznowione, Unia Tarnów przegrała na wyjeździe z AZS-em UMCS Lublin. W minioną niedzielę w ramach 15. serii „Jaskółki” miały więc szansę odnieść pierwsze tegoroczne zwycięstwo, tym bardziej że występowały na własnym parkiecie, a ich rywalem była ekipa KS-u Kamionka z dolnej części tabeli.

Podopiecznym trenera Jakuba Drwala zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Spotkanie obfitowało w emocje, sytuacje bramkowe i gole. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:2, ostatecznie mogli świętować cenną wygraną 4:3. Autorami trafień dla Unii byli Konrad Fryś, Wojciech Przybył, Mateusz Mroczka oraz Tomasz Armatys. To pierwszy triumf tarnowskiej drużyny od 6 grudnia.
Tego samego dnia zawodnicy BSF-u ABJ Bochnia rywalizowali na wyjeździe z Heiro Rzeszów. Po niedawnym pokonaniu Stali Mielec liczyli na drugie tegoroczne zwycięstwo, zwłaszcza że stawka meczu była duża, bo rzeszowianie bezpośrednio wyprzedzali ich w tabeli.

W niedzielę podopieczni trenera Marcina Waniczka po raz drugi z rzędu triumfowali 4:1. Goście zaczęli bardzo dobrze, bo szybko do siatki trafili Filip Rafanides oraz Konrad Łękawa. Przed przerwą miejscowi zdołali wprawdzie zdobyć kontaktową bramkę, ale po zmianie stron strzelali już tylko przyjezdni. Prowadzenie bochnian podwyższyli Arkadiusz Budzyn oraz Mateusz Prokop.
W ligowej tabeli drużyna BSF-u ABJ awansowała na 4. miejsce. Obecnie ma już zaledwie punkt straty do GKS-u Futsal Nowiny, który zamyka podium zestawienia. Unia Tarnów nadal znajduje się na 7. pozycji, ale różnice w stawce są niewielkie – „Jaskółki” dzielą od bochnian tylko trzy punkty.

Na zapleczu najwyższej futsalowej ligi w najbliższy weekend zostanie rozegrana 16. kolejka. W sobotę zawodników BSF-u ABJ czeka niezwykle trudne zadanie, bo zmierzą się we własnej hali z Górnikiem Polkowice. Zdecydowany lider tabeli jesienią pokonał ekipę trenera Waniczka, poza tym w całych rozrywkach przegrał dotychczas tylko jedno spotkanie. W niedzielę natomiast tarnowskie „Jaskółki” zagrają na wyjeździe z niżej notowaną Gwiazdą Ruda Śląska, którą już raz w tym sezonie pokonały.