Termalica – lider z niedosytem

0
94
Termalica relacja1435

Spotkanie Termaliki z Dolcanem zapowiadało się ciekawie choćby pod względem statystycznym. Niecieczanie prowadzili w tabeli jako jedyna drużyna, która w tym sezonie nie straciła jeszcze żadnego punktu, na dodatek dała sobie strzelić tylko jedną bramkę – tak samo jak Dolcan, który grał nieco słabiej, ale także był niepokonany. Obydwie ekipy w I lidze grały dotychczas ośmiokrotnie, ale ani razu nie padł remis. Jeśli ta tendencja miała się utrzymać, któraś z drużyn musiałaby przegrać po raz pierwszy w tym sezonie.
Na boisku jednak nikt o statystykach nie myślał, a od pierwszych minut większą determinacją wykazywali się goście, którzy już w 5. minucie uciszyli publiczność w Niecieczy. Bramka Szymona Matuszka zapewniła Dolcanowi prowadzenie, Termalica w czwartym meczu rozgrywek straciła tym samym drugiego gola. Goście stworzyli sobie jeszcze trzy świetne sytuacje, a gospodarze nie potrafili na nie odpowiedzieć aż do drugiej połowy, gdy w 50. minucie Jakub Czerwiński strzelił głową na 1:1. I choć „Słoniki” w drugiej części spotkania przeważały, mając niejedną szansę na zwycięstwo, to mecz zakończył się podziałem punktów.
Po niedzielnym meczu obydwie drużyny pozostają wciąż niepokonane. Termalica – choć miała kilka okazji, by w drugiej połowie zmienić wynik na swoją korzyść – nie ma też powodów do dużego rozczarowania, bo nadal jest samodzielnym liderem na zapleczu ekstraklasy, tracąc przy tym niewiele bramek. Teraz podopieczni Piotra Mandrysza będą mieli kolejną szansę, by się wykazać, tym bardziej że zagrają dwa mecze w ciągu pięciu dni.
Już dzisiaj (tj. w środę) Termalica gra na wyjeździe z dobrze dysponowaną Sandecją Nowy Sącz. Derbowe spotkanie zapowiada się na niełatwy pojedynek. Z mniej wymagającym przeciwnikiem „Słoniki” zagrają w najbliższą niedzielę, gdy w ramach 6. kolejki pierwszoligowego sezonu w Niecieczy podejmą GKS Tychy, który plasuje się tuż nad strefą spadkową.

Termalica Bruk‑Bet Nieciecza – Dolcan Ząbki 1:1.

Matuszek 5. min., Czerwiński 50. min. Termalica: Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Pleva, Biskup, Kaczmarczyk (46’ Jarecki), Sołdecki (46’ Kupczak), Smuczyński (83’ Kamiński), Foszmańczyk, Drozdowicz.