Termalica meczowo

0
73
termalika10

Na początku zgrupowania Termalica zremisowała z MKS‑em Kluczbork, a ubiegły tydzień obfitował w kolejne mecze sparringowe, podczas których piłkarze Termaliki mieli pracować nad odpowiednim przygotowaniem do drugiej części sezonu. Trener Duszan Radolsky skupił się przede wszystkim na taktyce, którą testował w trzech meczach kontrolnych.
Po kilku treningach zespół zmierzył się z rezerwami Banika Ostrawa. W czeskich Vitkowicach Termalica nie dała najmniejszych szans rywalowi, pewnie wygrywając spotkanie 7:1. Czesi nie wystawili swojej pierwszej drużyny, a zespół z Niecieczy nie miał problemów ze zdominowaniem rywala. Trzy gole dla Termaliki strzelił Piotr Trafarski, a dwie bramki dołożył Andrzej Rybski. Do siatki rywala jednokrotnie trafili jeszcze Łukasz Szczoczarz oraz Jakub Biskup.
Zdecydowanie mniej goli padło w spotkaniu z Garbarnią Kraków. Termalica zagrała w nieco osłabionym składzie, a piłkarze drugoligowca wykorzystali wszystkie swoje atuty, zasłużenie wygrywając 2:1. W pierwszej części meczu to krakowianie przeważali, jednak pierwszą bramkę zdobył w 64. minucie Szczoczarz. Brak koncentracji sprawił, że o zwycięstwie zadecydowały jednak końcowe minuty meczu, kiedy dwie bramki dla Garbarni zdobyli Marcin Siedlarz i Bartłomiej Piszczek.
W drodze powrotnej ze zgrupowania na boisku Hetmana Katowice Termalica podejmowała Rozwój Katowice, lidera w trzeciej lidze małopolsko‑śląskiej. Dzięki bramkom Rybskiego i Trafarskiego spotkanie udało się wygrać 2:1.